28.01.2024r.

IV Niedziela Zwykła.

Dzisiaj zbieramy tacę inwestycyjną z przeznaczeniem na ubezpieczenie kościołów.

W Borównie „na utrzymanie kościoła”.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

• w środę – św. Jana Bosko, prezbitera
  • w piątek – Ofiarowanie Pańskie. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. z poświęceniem gromnic będą: w Czarnym Borze o 7.30 i 18.00, w Borównie o 15.00 i w Grzędach o 16.30. Przed Mszami św. będzie okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej

Zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii. Dziękuję za serdeczne przyjęcie kapłanów i złożone przy tej okazji ofiary. Dziękuję kapłanom pomagającym w kolędowaniu a byli to ks. Piotr Sałaga z Witkowa i ks. Marek Kościński z Krzeszowa. Dziękuję ministrantom za wspólne kolędowanie.

Od poniedziałku Msze św. w ciągu tygodnia będą już odprawiane o godzinie 18.00.

Pierwszy czwartek miesiąca o godzinie 17.00 adoracja, różaniec do Krwi Chrystusa i okazja do spowiedzi św.

Odwiedziny chorych: w piątek od godziny 9.00 w Grzędach i Borównie,

w sobotę od godziny 9.00 w Czarnym Borze.

Pierwsza sobota miesiąca – nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w Czarnym Borze o godzinie 17.00: 15 minut rozważania o tajemnicach różańcowych, modlitwa różańcowa, w tym czasie okazja do spowiedzi i komunia św. na Mszy św. wieczornej.

W następną niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.

Rodzice dzieci z klas trzecich po Mszy św. w zakrystii będą mogli nabyć książeczki komunijne /20 zł./ i świece /15 zł./. Jeśli mamy dobrą świecę od chrztu to używamy tej samej. W piątek 2 lutego na Mszy św. o godzinie 18.00 poświęcimy książeczki i świece.

O sprzątanie kościoła w sobotę o 9.00 proszę mieszkańców ul. Głównej 3, 5, 6ab, 7, 8ab, 9.

Jezus naucza jako mający władzę.