OGŁOSZENIA PARAFIALNE

25.02.2024r.

II Niedziela Wielkiego Postu. W Kościele w Polsce obchodzimy Niedzielę „Ad gentes”, która jest dniem modlitwy, postu i solidarności z polskimi misjonarzami oraz zbiórka pieniężna do puszek na pomoc misjonarkom i misjonarzom.

Nabożeństwa wielkopostne:

Droga Krzyżowa w piątki: Czarny Bór o 17.30, Borówno o 16.30 i Grzędy o 16.30.

Gorzkie Żale w niedziele: Czarny Bór o 16.00, Borówno po Mszy św., Grzędy o 10.00.

Na Gorzkich Żalach będzie zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu i dekoracje świąteczne.

Zachęcam do wspólnego, modlitewnego rozważania Męki Pańskiej.

We wtorek o godzinie 16.00 katecheza przygotowująca do spowiedzi i I Komunii św. dla dzieci klas trzecich.

Pierwszy piątek miesiąca – od 17.00 okazja do spowiedzi św.

Po Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00. O godzinie 20.30 różaniec i po adoracji Apel Jasnogórski.

Odwiedziny chorych: w piątek od godziny 9.00 w Grzędach i Borównie,

w sobotę od godziny 9.00 w Czarnym Borze.

Pierwsza sobota miesiąca – nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w Czarnym Borze o godzinie 17.00: 15 minut rozważania o tajemnicach różańcowych, modlitwa różańcowa, w tym czasie okazja do spowiedzi i komunia św. na Mszy św. wieczornej.

Caritas Diecezji Legnickiej zwraca się z uprzejmą prośbą  o przekazania 1,5% podatku na prowadzoną przez Caritas pomoc potrzebującym, na leczenie i rehabilitację chorych oraz na pomoc dla dzieci i młodzieży. KRS 0000221535

Zachęcam do przygotowania palm na konkurs. 3 kategorie: indywidualne, dzieci szkolne i instytucje. Palmy należy dostarczyć do kościoła w piątek 22 marca a rozstrzygniecie konkursu będzie w Niedzielę Palmową.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

Sytuacja chrześcijan w Betlejem jest obecnie dramatyczna. Otrzymaliśmy od tamtejszej wspólnoty wykonane przez nich krzyżyki z drzewa oliwnego z napisem „Jerusalem”. Możemy po Mszy św. nabyć taki krzyżyk składając dobrowolną ofiarę dla chrześcijan w Betlejem.

SŁOWO ŻYCIA

Przemienienie Pańskie.