OGŁOSZENIA PARAFIALNE

18.02.2024r.

I Niedziela Wielkiego Postu.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

· w czwartek – Katedry św. Piotra, Apostoła, święto

· w następną niedzielę 25 lutego 2024 roku (II niedziela Wielkiego Postu)w Kościele w Polsce będziemy obchodzili Niedzielę „Ad gentes”, która jest dniem modlitwy, postu i solidarności z polskimi misjonarzami. Tego dnia w kościołach parafialnych i kaplicach odbędzie się ogólnopolska zbiórka pieniężna do puszek na pomoc misjonarkom i misjonarzom

Nabożeństwa wielkopostne:

Droga Krzyżowa w piątki: Czarny Bór o 17.30, Borówno o 16.30 i Grzędy o 16.30.

Gorzkie Żale w niedziele: Czarny Bór o 16.00, Borówno po Mszy św., Grzędy o 10.00.

Na Gorzkich Żalach będzie zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu i dekoracje świąteczne.

Zachęcam do wspólnego, modlitewnego rozważania Męki Pańskiej.

We wtorek o godzinie 16.00 katecheza przygotowująca do spowiedzi i I Komunii św. dla dzieci klas trzecich.

Młodzież klas ósmych i klas I ponadpodstawowych zapraszam do kościoła w piątek na Drogę Krzyżową, Mszę św. i spotkanie po Mszy św.

Caritas Diecezji Legnickiej zwraca się z uprzejmą prośbą o przekazania 1,5% podatku na prowadzoną przez Caritas pomoc potrzebującym, na leczenie i rehabilitację chorych oraz na pomoc dla dzieci i młodzieży. KRS 0000221535

Zachęcam do przygotowania palm na konkurs. 3 kategorie: indywidualne, dzieci szkolne i instytucje. Palmy należy dostarczyć do kościoła w piątek 22 marca a rozstrzygniecie konkursu będzie w Niedzielę Palmową.

Rekolekcje parafialne będziemy przeżywać w IV tygodniu Wielkiego Postu 10.03 – 13.03.2023r. i poprowadzi je ks. Tomasz Pązik, doktorant z KULu. Już teraz polecam ks. Rekolekcjonistę i całą Parafię Waszej modlitwie.

Dziękuję za pranie i zmianę obrusów oraz przygotowanie dekoracji wielkopostnej.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Na stoliku jest broszurka „Modlitwy Polaków za Ojczyznę” – zachęcam do wzięcia sobie i odmawiania.

Sytuacja chrześcijan w Betlejem jest obecnie dramatyczna. Otrzymaliśmy od tamtejszej wspólnoty wykonane przez nich krzyżyki z drzewa oliwnego z napisem „Jerusalem”. Możemy po Mszy św. nabyć taki krzyżyk składając dobrowolną ofiarę dla chrześcijan w Betlejem.

SŁOWO ŻYCIA

Jezus był kuszony przez szatana, aniołowie zaś Mu usługiwali.