1. Dziś XX Niedziela zwykła.
  2. Dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzinom z ul. Wesołej nr 13, 15, 17 i 19 i złożoną ofiarę. Mszę św. w int. tych rodzin odprawimy 12 października.
  3. W Grzędach zakończyliśmy prace malarskie całego prezbiterium. Dziękuję Kubie Puchalskiemu za niesamowitą pracę. Dziś chciałbym też podziękować kolegom, chłopcom z Grząd, którzy Kubie pomagali: Piotr Leśniak, Piotr Małaj, Piotr Cichoń, Wojtek Leśniak, Michał Kwiatkowski, Mikołaj Puchalski. Z serca dziękuję za pomoc, zainteresowanie, wsparcie.
  4. Borówno – szykujemy się zmiany pokrycia dachowego. Jestem po rozmowach z dwoma firmami. Robią wycenę i zastanawiają się nad realizacją terminu do końca roku, bo wiele mają prac. Kosztorys prac to 129 tys. zł. Na koncie parafialnym mamy ponad 83 tysiące zł. W kasie sołectwa jest ok. 20 tys. Po rozmowie z sołtysem zostałem poproszony o przekazanie informacji, że chcemy pozbierać pieniążki na te prace, a pieniążki z Dożynek w całości przeznaczamy na zbiórkę na remont dachu. Dziękuję za każdą złożoną ofiarę.
  5. W środę kancelaria parafialna czynna od 15 do 16.
  6. Trwamy w miesiącu sierpniu, miesiącu trzeźwości. Trwamy w codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu pół godziny przed Mszą św.
  7. W sobotę ślub o 15 z Czarnym Borze, a o 17 Msza w kapliczce w Borównie ku czci MB Częstochowskiej.
  8. Zapowiedzi:. Dawid Tomasiak z Borówna i Sandra Majerska z Krzeszowa. Kto zna przeszkody zobowiązany jest je zgłosić proboszczowi.
  9. Młodzież zachęcamy do wyjazdu na XXV Spotkania Młodych organizowane przez naszą diecezję w Legnickim Polu!
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy Gościa Niedzielnego i Niedzielę.