02.06.2024r.

IX Niedziela Zwykła. Dziś na sumie Rocznica I Komunii Świętej. Niedziela adoracyjna. Zmiana tajemnic Żywego Różańca.

W dn. 2 czerwca 2024 roku (niedziela) przypada 27. rocznica wizyty św. Jana Pawła II w diecezji legnickiej (2 czerwca 1997).

• w poniedziałek – świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
  • w środę – św. Bonifacego, biskupa i męczennika
  • w czwartek – zakończenie oktawy Bożego Ciała z procesją do ołtarzy wokół kościoła. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatków w czwartek i w piątek a wszystkich do wspólnej modlitwy
  • w piątek – Najświętszego Serca Pana Jezusa – Uroczystość Odpustowa. Sumę o godzinie 18.00 odprawi ks. Sławomir Dębowiak z Kamiennej Góry. Uczyńmy wszystko, aby razem celebrować tę parafialną uroczystość
  • w sobotę – Niepokalanego Serca NMP

Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa będziemy odprawiać w czerwcu w tygodniu po Mszy św. a w soboty, niedziele i święta śpiew litanii 15 minut przed Mszą św.

W dn. 3 czerwca 2024 roku (poniedziałek) w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie odbędzie się spotkanie w Rodzinie Radia Maryja i Telewizji Trwam. Początek o godz. 16.30.

Z tego też powodu nie będzie w naszej parafii spotkania Koła Radia Maryja.

Odwiedziny chorych: w czwartek od godziny 9.00 w Grzędach i Borównie,

w piątek od godziny 9.00 w Czarnym Borze.

Dziękuję Róży Różańcowej Matki Bożej Łaskawej za ufundowanie nowych obrusów do kościoła, które teraz są na ołtarzach. Bóg zapłać.

Rodzicom dzieci rocznicowych dziękuję za sprzątanie, kwiaty przy ołtarzach i dekorację kościoła.

Jezus jest panem szabatu.

Julia Furtak z Czarnego Boru

Krystian Kałużny z Czarnego Boru                                       26.05, 02, 09.06.2024r.

W dn. 8 czerwca 2024 roku (sobota) Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Legnickiej organizuje VII Kongres Rodzin Diecezji Legnickiej. Odbędzie się on w Sanktuarium
św. Maksymiliana M. Kolbego w Lubinie. Program na stronie DL i na plakacie. W programie przewidziane są też warsztaty dla rodziców:

• Prelekcja i warsztaty „Moje dziecko i Internet – jak to ogarnąć?”:
  • godz. 11.30 – prelekcja „Dzieci w wirtualnej sieci – jak im pomóc poruszać się
    w cyfrowym świecie”. Wstęp wolny, bez zapisów – dla wszystkich rodziców, niezależnie od wieku dzieci,
  • godz. 13.30 – warsztaty dla rodziców nastolatków „Cyfrowa równowaga – jak zadbać o zdrowe relacje nastolatka ze światem wirtualnym”. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc na warsztaty zapisy przyjmuje Duszpasterstwo Rodzin pod nr tel.: 504-101-530.

Oba spotkania poprowadzi p. Bogna Białecka, psycholog, prezes Fundacji Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii, współautorka znanej broszury „Dzieci w wirtualnej sieci”.