OGŁOSZENIA PARAFIALNE

26.05.2024r.

Niedziela – Uroczystość Najświętszej Trójcy. Dzień Matki.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

  • w środę – św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
  • w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Porządek Mszy św. będzie następujący: Borówno 8.00, Grzędy 10.30, Czarny Bór 13.00, po Mszach św. będą procesje. Proszę o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało: w Borównie: 1 – przy krzyżu koło p. Szewczyk, 2-przy kapliczce koło p. Gnosowskich, 3 –przy blokach i 4 – u p. Janików. W Grzędach: 1 – przy kościele i później pójdziemy w stronę p. Świt, do trzech dalszych ołtarzy. W Czarnym Borze w stałych miejscach, według dotychczasowej tradycji: 1 – przy bloku nr 9, 2 – Strażacy przy bloku nr 13, 3 – mieszkańcy bloku 12 i 4 – przy kościele mieszkańcy ul Głównej. Proszę też przygotować się do niesienia sztandarów baldachimu i feretronów na procesji.  Dzieci komunijne, rocznicowe i młodsze w białych strojach proszę o sypanie kwiatków
  • w piątek – Nawiedzenie NMP, święto
  • w sobotę – św. Justyna, męczennika. Dzień Dziecka

Do piątku nabożeństwa majowe odprawiamy: w Czarnym Borze o 17.30, w Grzędach o godzinie 18.00 i w Borównie o 17.00. W czwartek w Boże Ciało 15 min. przed Mszą św. Niech majowa modlitwa Litanią Loretańską będzie wyśpiewaniem prośbą o dary Ducha Świętego na czas misji parafialnych, które będziemy przeżywali w dniach od 15 do 22 września tego roku. Módlmy się za wszystkich Parafian i za ks. Krzysztofa Herbuta, który misje poprowadzi.

Dzieci klas czwartych zapraszam na spotkanie do kościoła w poniedziałek na godzinę 16.00.

W poniedziałek po Mszy św. będzie próba sypania kwiatków na procesję Bożego Ciała.

Dzieci komunijne przeżywają Biały Tydzień. Na Boże Ciało dzieci pójdą do kościoła i na procesję w swoich miejscowościach. W piątek zakończenie Białego Tygodnia.

Dziękuję rodzicom dzieci klas trzecich za przygotowanie kościoła i całą organizację uroczystości I Komunii św.

O sprzątanie kościoła w sobotę od 9.00 proszę rodziców dzieci rocznicowych.

W sobotę od 16.00 okazja do spowiedzi dla dzieci rocznicowych.

Rocznica I Komunii Świętej w następną niedzielę o godzinie 12.00.

Pierwsza sobota miesiąca – nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w Czarnym Borze o godzinie 17.00: 15 minut rozważania o tajemnicach różańcowych, modlitwa różańcowa, w tym czasie okazja do spowiedzi i komunia św. na Mszy św. wieczornej.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

Dzisiaj po Mszy św. złożymy życzenia mamom i rozdamy dzieciom obrazki komunijne.

SŁOWO ŻYCIA

Chrzest w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

             ZAPOWIEDZI

Monika Baran z Borówna

Dawid Sowiński z Kamiennej Góry                                      12, 19, 26.05.2024r.

Natalia Tomasiak z Witkowa

Wojciech Grudzień z Witkowa                                            12, 19, 26.05.2024r.

Julia Furtak z Czarnego Boru

Krystian Kałużny z Czarnego Boru                                       26.05, 02, 09.06.2024r.