OGŁOSZENIA PARAFIALNE

19.05.2024r.

Niedziela Zesłania Ducha Świętego. Dzień dzisiejszy kończy liturgiczny okres wielkanocny.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

  • w poniedziałek – NMP Matki Kościoła, święto
  • w czwartek – Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, święto. Z racji tego święta o godzinie 15.00 w kościele będzie Koronka i adoracja kapłanów naszego dekanatu
  • w piątek – NMP Wspomożycielki Wiernych
  • w następną niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy

Nabożeństwa majowe odprawiamy: w Czarnym Borze w tygodniu o godzinie 17.30, w Grzędach i w Borównie o 17.00. W niedziele nabożeństwa 15 min. przed Mszą św.

Niech majowa modlitwa Litanią Loretańską będzie wyśpiewaniem prośbą o dary Ducha Świętego na czas misji parafialnych, które będziemy przeżywali w dniach od 15 do 22 września tego roku. Módlmy się za wszystkich Parafian i za ks. Krzysztofa Herbuta, który misje poprowadzi.

W poniedziałek o godzinie 10.00 będzie można zabrać z kościoła palmy konkursowe.

Dzieci klas trzecich zapraszam do kościoła we wtorek na godzinę 16.00 na przygotowanie do spowiedzi i I Komunii św.

W piątek o 15.30 będzie spowiedź dla dzieci i rodzin dzieci komunijnych.

W Piątek po Mszy św. sprzątanie kościoła.

W sobotę o godzinie 11.00 Pierwsza Komunia św.

Obrazki komunijne rozdamy dzieciom w niedziele na sumie. Po Komunii przez cały tydzień dzieci będą przychodziły na Msze św. w białych strojach.

Dzieci klas czwartych zapraszam na spotkanie do kościoła w środę na godzinę 16.00.

Papież Franciszek ogłosił bullę „Spes non confundit” ogłaszającą Jubileusz Zwyczajny roku 2025. Tekst jest dostępny na LINK: stronach Stolicy Apostolskiej. Zamieszczamy tekst na stronie parafii oraz zachęcamy do zapoznania się z treścią dokumentu. Jednocześnie Penitencjaria Apostolska ogłosiła dekret o odpustach w Roku Świętym 2025, który jest dostępny LINK: na stronach watykańskich.

Link do tekstu:

https://diecezja.legnica.pl/aktualnosci/dokumenty-papieskie,4/bulla-papieza-franciszka-zwolujaca-jubileusz-zwyczajny-roku-2025,3222

30 maja w czwartek będzie Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Porządek Mszy św. będzie następujący: Borówno 8.00, Grzędy 10.30, Czarny Bór 13.00,po Mszach św. będą procesje. Proszę o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało: w Borównie: 1 – przy krzyżu koło p. Szewczyk, 2-przy kapliczce koło p. Gnosowskich, 3 –przy blokach i 4 – u p. Janików. W Grzędach: 1 – przy kościele i później pójdziemy w stronę p. Świt, do trzech dalszych ołtarzy. W Czarnym Borze w stałych miejscach, według dotychczasowej tradycji: 1 – przy bloku nr 9, 2 – Strażacy przy bloku nr 13, 3 – mieszkańcy bloku 12 i 4 – przy kościele mieszkańcy ul Głównej. Proszę też przygotować się do niesienia sztandarów baldachimu i feretronów na procesji. Dzieci komunijne, rocznicowe i młodsze w białych strojach proszę o sypanie kwiatków.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

SŁOWO ŻYCIA

Jezus daje Ducha Świętego.

ZAPOWIEDZI

Monika Baran z Borówna

Dawid Sowiński z Kamiennej Góry 12, 19, 26.05.2024r.

Natalia Tomasiak z Witkowa

Wojciech Grudzień z Witkowa 12, 19, 26.05.2024r.