OGŁOSZENIA PARAFIALNE

14.04.2024r.

III Niedziela Wielkanocna (14 kwietnia 2024 roku) – w Kościele w Polsce rozpoczyna się XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny. W tym roku będzie on przebiegał pod hasłem „Powołani do Wspólnoty – KOMUNII z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. 

Dzisiaj po raz piąty obchodzimy ustanowione przez Sejm Narodowe Święto Chrztu Polski.

Dzień szczególnej modlitwy w obronie życia poczętego.

W ubiegłą niedzielę na działalność Caritas zebraliśmy 1990 zł. Bóg zapłać.

W IV Niedzielę Wielkanocną (21 kwietnia 2024 roku) będziemy przeżywali w Kościele powszechnym 61. Światowy Dzień Modlitw o Powołania (tzw. Niedziela Dobrego Pasterza).

Spotkanie przed bierzmowaniem 15.04 – po Mszy św., na które zapraszam także świadków bierzmowania, po próbie będzie spowiedź św. Bierzmowanie będzie w czwartek 18.04 o godzinie 18.00.

Rodziców kandydatów do bierzmowania proszę o sprzątanie kościoła w środę po Mszy św./ok. 18.30/

Dzieci klas trzecich zapraszam do kościoła w piątek na godzinę 16.00 na katechezę przygotowującą do spowiedzi i I Komunii św.

Dziękuję za koszenie trawy i troskę o zieleń wokół kościołów.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

SŁOWO ŻYCIA

Musiały się wypełnić zapowiedzi Pisma.

 APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
O MODLITWĘ W INTENCJI OCHRONY ŻYCIA OSÓB NIENARODZONYCH

 Życie jest darem Bożym i jako takie jest niezbywalnym prawem każdego człowieka, dlatego trzeba je chronić i wspierać na każdym etapie jego rozwoju. Szacunek wobec życia, które należy do najważniejszych wartości, jest jedną z podstawowych powinności każdego człowieka.

Miliony osób na całym świecie podejmują nieustannie starania, aby chronić ludzkie życie, zwłaszcza to najbardziej bezbronne, poczęte i jeszcze nienarodzone oraz ukazywać wszystkim jego piękno i wartość. Również w naszej ojczyźnie podejmowane są liczne inicjatywy w jego obronie, jak choćby zaplanowany na najbliższą niedzielę Narodowy Marsz Życia. Będzie on manifestacją szacunku wobec życia poczętego, przyjęcia tego życia w miłości oraz wyrazem uznania wobec trudu rodzicielstwa, zapewniającego dzieciom możliwość wzrostu i rozwoju.

W nawiązaniu do opublikowanego wczoraj Stanowiska ws. poszanowania życia ludzkiego w fazie prenatalnej i w związku z toczącą się debatą nad polskim ustawodawstwem, ograniczającym prawo do życia dzieciom nienarodzonym, zachęcam gorąco, aby najbliższą niedzielę uczynić dniem szczególnej modlitwy w obronie życia poczętego. Proszę, aby we wszystkich kościołach w Polsce, na każdej Mszy Świętej, modlić się w tej intencji.

Ufam, że starania milionów ludzi dobrej woli zaowocują jeszcze większą ochroną życia osób nienarodzonych.

✠ Tadeusz Wojda SAC Arcybiskup Metropolita Gdański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski                              Gdańsk, 12 kwietnia 2024 roku