24.03.2024r.

Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej.

Dziękuję za przygotowanie i wspólne przeżycie plenerowej Drogi Krzyżowej.

Dziękuję za pięknie wykonane palmy na konkurs. Dziękuję panom za zamontowanie palm w kościele. Rozstrzygnięcie konkursu w Niedzielę Palmowa o godzinie 13.00. Nagrody konkursowe zostały ufundowane przez Wójta Gminy Czarny Bór oraz naszą Parafię.

Gorzkie Żale dzisiaj o godzinie 16.00.

Od poniedziałku do środy spowiedź św. od godziny 17.30 do 18.00.

W dn. 25 marca 2024 roku (Wielki Poniedziałek) przypada 32. rocznica ustanowienia diecezji legnickiej. Zachęcam do modlitwy za Kościół legnicki. W tym roku uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest przeniesiona na 8 kwietnia.

Odwiedziny chorych: we wtorek od 9.00 w Grzędach i Borównie

w środę od 9.00 w Czarnym Borze

Jeśli oprócz chorych zgłoszonych do systematycznego odwiedzania są inne osoby chore, które chciałyby przyjąć sakramenty, to proszę zgłosić je po Mszy św.

18.00 – Wielki Czwartek. Msza Wieczerzy Pańskiej

Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00.

Wielki Piątek

Adoracja od godziny 12.00 do 18.00.

14.30 Droga Krzyżowa i o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

18.00 Liturgia Męki Pańskiej

Adoracji Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim do godziny 21.00

Wielka Sobota

Poświęcenie pokarmów w Czarnym Borze o godzinie 10, 11, 12 i 13, w Grzędach o godzinie 11.30 i w Borównie o godzinie 12.30. Adoracja przy Grobie Pańskim od 10.00 do 20.00.

20.00 Wigilia Paschalna, która zakończy się procesją rezurekcyjną.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA – Msze św. będą według następującego porządku: Czarny Bór 12.00, Borówno 9.00 i Grzędy 10.30.

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – Msze św. według porządku niedzielnego: Czarny Bór 7.30 i 12.00, Borówno 9.00 i Grzędy 10.30.

W Oktawie Wielkanocy od wtorku codziennie Msza św. o godzinie 18.00 a o 17.45 Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

Policja apeluje o zachowanie ostrożności, gdyż pojawiają się wciąż nowi oszuści naciągający szczególnie starsze osoby metodami na wnuczka, policjanta, urzędnika, jest też wiele zagrożeń w Internecie: nie klikać żadnych podsyłanych linków, nie podawać blika. Policja nie bierze od ludzi żdnych pieniędzy. Wszystkie podejrzane sprawy i sytuacje należy zgłaszać na policję.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożona ofiarę na kwiaty.

Męka Pana naszego Jezusa Chrystusa.

U progu Triduum Paschalnego życzę wszystkim, by nadchodzące dni były

przejściem ze śmierci do Życia, zbawiennym czasem pełnym wiary i Bożej obecności.

Niech Jezus Chrystus pociąga nas mocą swojego Zmartwychwstania, rozprasza zwątpienia i

napełnia radością.