OGŁOSZENIA PARAFIALNE

03.03.2024r.

III Niedziela Wielkiego Postu. Niedziela adoracyjna. Zmiana tajemnic Żywego Różańca.

W ubiegłą niedzielę „Ad gentes” na pomoc misjonarkom i misjonarzom zebraliśmy i przekazali 2180 zł. Bóg zapłać.

Nabożeństwa wielkopostne:

Droga Krzyżowa w piątki: Czarny Bór o 17.30, Borówno o 16.30 i Grzędy o 16.30.

Gorzkie Żale w niedziele: Czarny Bór o 16.00, Borówno po Mszy św., Grzędy o 10.00.

Na Gorzkich Żalach będzie zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu i dekoracje świąteczne.

Zachęcam do wspólnego, modlitewnego rozważania Męki Pańskiej.

W poniedziałek o 17.30 w kościele modlitwa różańcowa z Kołem Radia Maryja, ofiary na tacę w tym dniu są na wsparcie działalności Radia Maryja i Telewizji Trwam.

Pierwszy czwartek miesiąca o godzinie 17.00 adoracja, różaniec do Krwi Chrystusa i okazja do spowiedzi św.

We piątek o godzinie 16.00 katecheza przygotowująca do spowiedzi i I Komunii św. dla dzieci klas trzecich.

Za tydzień – już w sobotę o 18.00 rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne /10.03 – 13.03.2024r./ i poprowadzi je ks. Tomasz Pązik, doktorant z KULu. Polecam ks. Rekolekcjonistę i całą Parafię Waszej modlitwie. Program rekolekcji jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. Zachęcam, abyśmy zaplanowali swój udział w rekolekcjach. Tradycyjnie w środę – w ostatnim dniu rekolekcji w podziękowaniu dla księdza Rekolekcjonisty złożymy ofiary na tacę.

Caritas Diecezji Legnickiej zwraca się z uprzejmą prośbą  o przekazania 1,5% podatku na prowadzoną przez Caritas pomoc potrzebującym, na leczenie i rehabilitację chorych oraz na pomoc dla dzieci i młodzieży. KRS 0000221535

Zachęcam do przygotowania palm na konkurs. 3 kategorie: indywidualne, dzieci szkolne i instytucje. Palmy należy dostarczyć do kościoła w piątek 22 marca a rozstrzygniecie konkursu będzie w Niedzielę Palmową.

O sprzątanie kościoła w sobotę o 9.00 proszę mieszkańców ul. Sportowej i Jaśminowej.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

Sytuacja chrześcijan w Betlejem jest obecnie dramatyczna. Otrzymaliśmy od tamtejszej wspólnoty wykonane przez nich krzyżyki z drzewa oliwnego z napisem „Jerusalem”. Możemy po Mszy św. nabyć taki krzyżyk składając dobrowolną ofiarę dla chrześcijan w Betlejem.

SŁOWO ŻYCIA

Zapowiedź męki i zmartwychwstania. Oczyszczenie świątyni.

             ZAPOWIEDZI

Przemysław Stachniuk z Grząd

Arleta Stachniuk zd. Krzak z Grząd                03, 10, 17.03.2024r.