31.12.2023r.

Niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszach św. będzie  obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. W tym dniu będzie zakończenie roku kalendarzowego – okazja do dziękczynienia i przebłagania za wszystkie sprawy roku 2023

• w poniedziałek – 1 stycznia w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. będą według porządku niedzielnego
  • we wtorek – świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu
  • w sobotę – Objawienie Pańskie. Msze św. będą według porządku niedzielnego. Światowy Dzień Misyjny. Taca przeznaczona na misje. Poświęcimy kredę i kadzidło, które w tym roku mamy od Fundacji Małych Stópek. Biorąc poświęcone rzeczy dla oznaczenia naszych mieszkań, możemy złożyć ofiarę na pomoc dzieci objętych działalnością Fundacji. W Grzędach będzie Orszak Trzech Króli. Spotkanie na przystanku koło sklepu o godzinie 10.00, o 10.15 – przejście do kościoła, gdzie będą Jasełka i Msza św.
  • w następną niedzielę – Chrzest Pański

We wtorek o godzinie 13.30 na cmentarzu w Legnicy zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa ks. Andrzeja Bakuna. Polecam zmarłego kapłana modlitwie parafian.

W środę rozpoczniemy odwiedziny kolędowe w Czarnym Borze według następującego porządku:

Środa 03.01 – Górnicza, Leśna

Czwartek 04.01 – Kolejowa, Boczna i Kamiennogórska

Poniedziałek 8.01 – Skalników 1 – 2

Wtorek 9.01 – Skalników 3 – 4

Środa 10.01 – Skalników 6 – 9

Czwartek 11.01 – Skalników 12 – 13

Piątek 12.01 – Skalników 14 – 15

Sobota 13.01 – od godz.10.00 – Skalników 10 – 11

Kolęda rozpoczyna się o godzinie 15.00, w soboty o 10.00.

Pierwszy piątek miesiąca – od 17.00 adoracja i okazja do spowiedzi św.

W następną niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.

„Dziecię rosło i napełniało się mądrością.”

W skrócie o kończącym się roku w naszej parafii:

Życie parafialne: systematycznie sprawowaliśmy Msze św. i nabożeństwa, trwało przygotowanie do przyjęcia sakramentów św., według potrzeby odwiedzaliśmy chorych z posługą sakramentalną.

W roku 2023 było: 18 dzieci ochrzczonych, 40 przystąpiło do I Komunii św., 6 par przyjęło sakrament małżeństwa i 41 osób zmarło.

Inwestycje:

Czarny Bór: wymiana okien na plebanii – 30 tyś. zł.

Borówno: wymiana belki stropowej nad zakrystią, nowa część sufitu i konieczne malowanie oraz wymiana pokrycia dach nad toaletami – razem 22 tyś. zł.

Grzędy: poprawki blacharskie i dekarskie – 7 tyś. zł., remont wnętrza kościoła 64 tyś. zł.- łącznie 71 tyś. zł. – w tym 20 tyś. zł. z dotacji Gminy Czarny Bór, 10 tyś. zł. ze składek mieszkańców oraz 41 tyś. zł. z kasy parafialnej.