OGŁOSZENIA PARAFIALNE

22.10.2023r.

XXIX Niedziela Zwykła. Niedziela Misyjna – ofiary składane na tacę przeznaczymy na misje święte. Przez cały Tydzień Misyjny pamiętajmy także w modlitwie o misjonarzach i wszystkich dziełach misyjnych.

Z okazji Dnia Papieskiego zebraliśmy do puszek 2137 zł. na stypendia dla dzieci i młodzieży. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Dziękuję za wszystkie przygotowania i wspólne przeżycie Odpustu w Grzędach.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

  • w sobotę – Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, święto

Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w następującym porządku:

w Czarnym Borze w dni powszednie o godzinie 17.30, w niedzielę różaniec o 7.00 i o 11.30. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy. W poszczególne dni proszę o prowadzenie modlitwy: w poniedziałek – Koło Radia Maryja, we wtorek klasy 1-3, w środę klasy 4 – 5, w czwartek klasy 6 – 7, w piątek klasy 8 i ponadpodstawowe, w sobotę – członkowie Żywego Różańca,

w Borównie różaniec o 16.30 a niedziele o 8.30, w Grzędach różaniec o 16.30 a w niedzielę o 10.00.

Młodzież klas ósmych i klas I ponadpodstawowych zapraszam do kościoła w piątek na Mszę św. i spotkanie po Mszy św.

W następną niedzielę 29 października o godzinie 16.00 odbędzie się „Bal wszystkich świętych” dla dzieci. Zapraszam na początku do kościoła na krótką modlitwę a później do salki parafialnej na bal. Należy przebrać się za wybranego świętego i coś dowiedzieć się o tym świętym – kim był, co robił… Przewidziane konkursy, nagrody, słodki poczęstunek i dobra zabawa.

O sprzątanie kościoła w sobotę od 9.00 proszę mieszkańców ul. Skalników 13 abc.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia są też kalendarze katolickie po 5 zł.

Są wystawione kartki wypominkowe. Proszę o czytelne wpisanie imion zmarłych i podanie swojego adresu w celu ustalenia kolejności modlitw wypominkowych. Wypisane kartki wypominkowe proszę składać do przygotowanych koszyczków.

SŁOWO ŻYCIA

„Oddajcie cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga.”