XXIV Niedziela Zwykła. Dzisiaj przeżywany 57 Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu – obchodzony pod hasłem: Mówić z sercem. „Prawdziwie w miłości” (Ef 4, 15). Papież Franciszek w orędziu na ten dzień napisał: „Z serca wypływają właściwe słowa, aby rozproszyć cienie świata zamkniętego i podzielonego i budować cywilizację lepszą niż ta, którą otrzymaliśmy. Tego wysiłku oczekuje się od każdego z nas, jednak w szczególności odwołuje się do poczucia odpowiedzialności osób pracujących w dziedzinie komunikacji, aby wykonywali swój zawód jako misję.”

Dzisiaj gościmy ojca Barnabę Dziekana, który kończy już swój pobyt w Polsce i przed wylotem do Afryki wygłosi jeszcze dla nas kazania misyjne. Ojca Barnabę polecamy w modlitwie Panu Bogu prosząc o błogosławieństwo w pracy misyjnej. Cieszymy się również obecnością ks. Krzysztof Stąpora w naszej wspólnocie.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

  • w poniedziałek – św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski, święto
  • w środę – Rocznica Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Legnicy, święto
  • w czwartek – św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
  • w sobotę – św. Pio z Pietrelciny, prezbitera

Od wtorku do soboty Msze św. będzie odprawiał ks. Proboszcz z Witkowa, w sprawach losowych proszę się też nim kontaktować – tel. 723 025 344

Na sobotę 14 października planujemy jednodniową pielgrzymkę autokarową do sanktuariów maryjnych w Gidlach i Częstochowie. Wyjazd o godzinie 4.00, powrót ok. 21.00.

Koszt 100 zł. Można zapisywać się po Mszy św. w zakrystii.

Dziękuję nowożeńcom za sprzątanie kościoła i świeże kwiaty przy ołtarzach.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

SŁOWO ŻYCIA

Przypowieść o nielitościwym dłużniku.