OGŁOSZENIA PARAFIALNE

10.09.2023r.

XXIII Niedziela Zwykła.

Dzisiaj rozpoczyna się XIII Tydzień Wychowania. Przeżywamy go w kontekście czasowym dwóch ważnych wydarzeń. Pierwszym z nich jest trwający w Kościele powszechnym Synod o synodalności „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”. Stąd hasłem, jakie w tym roku przyświeca naszej modlitwie i refleksji związanej ze sferą wychowania są słowa: „Wspólnota słuchająca i ewangelizująca”. Drugą okolicznością jest beatyfikacja Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich dzieci, która ma miejsce dzisiaj 10 września 2023 roku. W tym właśnie dniu rozpoczyna się Tydzień Wychowania.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

  • w środę – św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
  • w czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  • w piątek – NMP Bolesnej
  • w sobotę – świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

W poniedziałek po Mszy św. zapraszam na spotkanie rodziców dzieci klas trzecich, aby omówić sposób przygotowania do I Komunii św.

We wtorek po Mszy św. proszę o przyjście na spotkanie rodziców uczniów klas ósmych w celu omówienia przygotowania do bierzmowania.

W następną niedzielę będziemy gościć ojca Barnabę Dziekana, który kończy już swój pobyt w Polsce i przed wylotem do Afryki wygłosi jeszcze dla nas kazania misyjne. Będzie wtedy również ks. Krzysztof Stąpor.

Na sobotę 14 października planujemy jednodniową pielgrzymkę autokarową do sanktuariów maryjnych w Gidlach i Częstochowie. Wyjazd o godzinie 4.00, powrót ok. 21.00.

Koszt 100 zł. Można już się zapisywać.

Dziękuję za sprzątanie kościoła, wykonaną dekorację i złożone dary na dożynki.

Gratuluję twórcom pięknie wykonanych wieńców dożynkowych.

O sprzątanie kościoła w piątek po Mszy św. proszę narzeczonych, którzy w sobotę zawrą sakrament małżeństwa.

SŁOWO ŻYCIA

Upomnienie braterskie.