OGŁOSZENIA PARAFIALNE

30.07.2023r.

XVII Niedziela Zwykła. Dzisiaj po wszystkich Mszach Świętych będzie poświęcenie pojazdów. Tradycyjnie przy tej okazji składamy ofiary na środki transportu dla misjonarzy.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

  • w poniedziałek – św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
  • we wtorek – św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
  • w piątek – św. Jana Marii Vianneya, prezbitera
  • w następna niedzielę – Przemienienie Pańskie

Piesza Pielgrzymka Legnicka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 29 lipca do 7 sierpnia. W czasie trwania Pielgrzymki będziemy mogli łączyć z pielgrzymami przez modlitwę każdego dnia od godziny 20.00 – rozważanie maryjne, różaniec, pieśni maryjne i pielgrzymkowe oraz Apel Jasnogórski o 21.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

Apel Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych NA SIERPIEŃ – MIESIĄC ABSTYNENCJI 2023r. Prośba o dar dobrowolnej abstynencji w sierpniu kierujemy przede wszystkim do wierzących, aby w duchu odpowiedzialności za swoje życie, życie bliskich i wszystkich, których Bóg stawia na ich drodze, podjęli post w intencji trzeźwości  narodu.

Pierwszy czwartek miesiąca o godzinie 17.00 adoracja, różaniec do Krwi Chrystusa i okazja do spowiedzi św.

Pierwszy piątek miesiąca – od 17.00 adoracja i okazja do spowiedzi św.

W sobotę w Borównie o godzinie 16.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

Pierwsza sobota miesiąca – nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP w Czarnym Borze o godzinie 20.00: modlitwa różańcowa, 15 minut rozważania o tajemnicach różańcowych czuwanie pielgrzymkowe i Apel Jasnogórski.

W następną niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.

O sprzątanie kościoła w sobotę o d 9.00 proszę mieszkańców ul. Skalników 10abc

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

SŁOWO ŻYCIA

Przypowieść o skarbie, o perle i o sieci.

            ZAPOWIEDZI

Damian Grzyb z Borówna

Joanna Grzyb z Kamiennej Góry        23, 30.07, 06.08.2023r.