OGŁOSZENIA PARAFIALNE

04.06.2023r.

Uroczystość Najświętszej Trójcy. Rocznica I Komunii św. na Mszy św. o godzinie 12.00.

Niedziela adoracyjna. Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca /w Czarnym Borze ze względu na Rocznicę I Komunii św. zmiana we własnym zakresie/.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

  • w poniedziałek – św. Bonifacego, biskupa i męczennika
  • w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Porządek Mszy św. będzie następujący: Borówno 8.00, Grzędy 10.30, Czarny Bór 13.00, po Mszach św. będą procesje. Proszę o przygotowanie ołtarzy: w Borównie: 1 – przy kościele rodziny od nr 42 do 53, 2- Bożena Nowakowska, 3 – Jan Filip i 4 – Maria Fryzowicz. W Grzędach: 1 – przy kościele, 2 –  Wanda Jawor, 3 – Anna Kaczanowska i 4 – przy kapliczce. W Czarnym Borze w stałych miejscach, według dotychczasowej tradycji: 1 – przy bloku nr 9, 2 – Strażacy przy bloku nr 13, 3 – mieszkańcy bloku 11 i 4 – przy kościele mieszkańcy ul Głównej. Proszę też przygotować się do niesienia sztandarów baldachimu i feretronów na procesji

Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa będziemy odprawiać w czerwcu w tygodniu po Mszy św. a w soboty, niedziele i święta 15 minut przed Mszą św.

W poniedziałek o 17.00 w salce spotkanie Koła Radia Maryja i o 17.30 w kościele modlitwa różańcowa z Kołem Radia Maryja, ofiary na tacę w tym dniu są na wsparcie działalności Radia Maryja i Telewizji Trwam.

Pielgrzymka w Intencji Trzeźwości Narodu – 11 czerwca Krzeszów.

W sobotę 17 czerwca będzie diecezjalna pielgrzymka Apostolstwa Margaretka do Sanktuarium św. Jacka w Legnicy. Informacja na plakacie. Chętnych na pielgrzymkę proszę zapisywać się po Mszy św. – jeśli będzie odpowiednia ilość osób to zamówimy autokar. Dziękuję panom za utworzenie Margaretki modlącej się w mojej intencji.

19 czerwca w Krzeszowie spotkanie i modlitwa Rodziny Radia Maryja i Telewizji Trwam. Początek o godzinie 16.30.

Parafia w Kamiennej Górze organizuje pielgrzymkę do Meksyku /od połowy stycznia/. Dla zainteresowanych plan jest dostępny w zakrystii.

Dzieciom komunijnym dziękuję za złożoną ofiarę w kwocie 1550 zł. dla dzieci na misjach. Ofoarę przekażemy przez o. Barnabę dla dzieci w Afryce. Bóg zapłać.

Rodzicom dzieci rocznicowych dziękuję za sprzątanie kościoła i przygotowanie do dzisiejszej uroczystości.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

Dzisiaj obchodzimy Święto Dziękczynienia – po Mszy św. możemy złożyć ofiarę do puszki na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

SŁOWO ŻYCIA

Bóg posłał swego Syna na świat, aby świat został zbawiony.

ZAPOWIEDZI

Mateusz Stec z Borówna

Marta Linowska z Borówna               04, 11, 18.06.2023r.

Damian Ptaszek z Czarnego Boru

Wanda Nosal z Czarnego Boru          04, 11, 18.06.2023r.