OGŁOSZENIA PARAFIALNE

05.03.2023r.

II Niedziela Wielkiego Postu. „Dzień modlitwy, postu i solidarności z Misjonarzami” – wspieramy polskich misjonarzy poprzez składanie ofiar do puszek na Dzieło Pomocy „Ad gentes”.

Niedziela adoracyjna. Zmiana tajemnic Żywego Różańca.

W ubiegłą niedzielę na rzecz potrzebujących na Ukrainie zebraliśmy do puszek 1680 zł. Bóg zapłać.

Ks. Piotr Wawrzynek, dotychczasowy proboszcz parafii św. Jadwigi Śląskiej we Wrocławiu-Leśnicy, został mianowany biskupem pomocniczym diecezji legnickiej. Decyzję Ojca Świętego Franciszka ogłosiła 4 marca w południe Stolica Apostolska.

We wtorek Msza św. będzie o godzinie 16.00 /w tym dniu spowiedź w Kamiennej Górze/.

Nabożeństwa wielkopostne:

Droga Krzyżowa w piątki: Czarny Bór o 17.30, Borówno o 16.30 i Grzędy o 16.30.

Gorzkie Żale w niedziele: Czarny Bór o 16.00, Borówno po Mszy św., Grzędy o 10.00.

Na Gorzkich Żalach będzie zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu i dekoracje świąteczne.

Zachęcam do wspólnego, modlitewnego rozważania Męki Pańskiej.

W poniedziałek o 17.00 w salce spotkanie Koła Radia Maryja i o 17.30 w kościele modlitwa różańcowa z Kołem Radia Maryja, ofiary na tacę w tym dniu są na wsparcie działalności Radia Maryja i Telewizji Trwam.

Dzieci klas trzecich zapraszam do kościoła w piątek na godzinę 15.00 na katechezę przygotowującą do spowiedzi i I Komunii św.

Kancelaria parafialna czynna w tygodniu po Mszach św.

W następną niedzielę po sumie odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci klas trzecich.

Zachęcam do przygotowania palm na konkurs. 3 kategorie: indywidualne, dzieci szkolne i instytucje. Palmy należy dostarczyć do kościoła w piątek 31 marca w godzinach od 13.00 do 15.00 a rozstrzygniecie konkursu będzie w Niedzielę Palmową po sumie /ok 13.00/.

Rekolekcje parafialne będziemy przeżywać w IV tygodniu Wielkiego Postu 19.03 – 22.03.2023r. i poprowadzi je ks. Andrzej Guźniczak, proboszcz Parafii p.w. św. Michała Archanioła w Tyńcu nad Ślęzą. Już teraz polecam ks. Rekolekcjonistę i całą Parafię Waszej modlitwie.

Dziękuję za sprzątanie kościoła.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

Po Mszy św. będziemy zbierać ofiary do puszek na cele misyjne Kościoła.

SŁOWO ŻYCIA

Przemienienie Pańskie.

ZAPOWIEDZI

Kornelia Gondek z Czarnego Boru

Paweł Bukowski z Boguszowa-Gorce                        05, 12, 19.03.2023r.