OGŁOSZENIA PARAFIALNE

27.11.2022r.

I Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny oraz nowy program duszpasterski pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. 

Dzisiaj taca inwestycyjna.

Na Mszach św. poświęcimy opłatki wigilijne, które po Mszy św. będą wręczane przedstawicielom rodzin i przy tej okazji będą zbierane ofiary za opłatek.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

  • w środę – św. Andrzeja, Apostoła. Imieniny Biskupa Legnickiego – pamiętajmy o naszym pasterzu w modlitwie
  • w sobotę – św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
  • w następną niedzielę będziemy modlić się za Kościół na Wschodzie oraz zbierać ofiary do puszki dla tamtejszych chrześcijan

Roraty będziemy odprawiać w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 18.00. Zachęcam wszystkich do wspólnej modlitwy. Dzieci proszę o przynoszenie lampionów oraz serduszek z dobrymi uczynkami dla Pana Jezusa. 

Wszystkich członków Stowarzyszenia Krwi Chrystusa zapraszam na spotkanie do salki parafialnej w czwartek o godzinie 17.00 i później na 17.30 do kościoła na modlitwę różańcem do Krwi Chrystusa.

Pierwszy piątek miesiąca: odwiedziny chorych od godziny 9.00, od 17.00 adoracja i okazja do spowiedzi św.

W sobotę w Borównie o godzinie 16.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Możemy wpisywać do zeszytu intencje do wspólnej modlitwy.

W następną niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.

Dziękuję za przygotowanie dekoracji adwentowej i za zmianę obrusów.

O sprzątanie kościoła w sobotę o 9.00 proszę teraz mieszkańców ul. Wesołej 21,24,26,28,28a,30

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym, jako dodatek jest kalendarz na rok 2023. Są do nabycia świece świąteczne i świece Caritas: duże po 25 zł. i małe po 13 zł.

SŁOWO ŻYCIA

Potrzeba czujności w oczekiwaniu na przyjście Chrystusa.