OGŁOSZENIA PARAFIALNE

13.11.2022r.

XXXIII Niedziela Zwykła. XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W bieżącym roku dzień ten poświęcony jest sytuacji chrześcijan w Ukrainie.

Dzisiaj po sumie, w kościele będzie spotkanie z rodzicami dzieci klas trzecich – przygotowujące do przeżycia uroczystości komunijnych.

Dziękuję Panu Staroście Wałbrzyskiemu, Panu Wójtowi Gminy Czarny Bór i Wojsku Polskiemu za zorganizowanie uroczystości patriotycznej i wszystkim uczestnikom za wspólne przeżycie Święta Niepodległości Polski.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

  • w czwartek – św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
  • w piątek – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
  • w następną niedzielę – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W Borównie Odpust o godzinie 13.30 – Sumie będzie przewodniczył ks. Mateusz Kopania z Kamiennej Góry

W poniedziałek i wtorek po Mszy św. będą modlitwy wspominkowe – według ustalonego planu.

Młodzież klas ósmych zapraszam do kościoła w piątek na Mszę św. i spotkanie po Mszy św.

Dziękuję za złożone dary i ofiary na pomoc Ukrainie, które przekazaliśmy za pośrednictwem siostry Jonaszy. W ubiegłą niedzielę na ten cel do puszek zebraliśmy 3050 zł. Bóg zapłać. Modlitwie wszystkich parafian polecam siostrę Jonaszę i pełnioną przez nią misję.

W zakrystii można nabyć jeszcze książkę Agaty Puścikowskiej pt. „Siostry Nadziei” opisującej nieznane historie bohaterskich kobiet walczących na Ukrainie. Koszt książki to 50 zł.

O sprzątanie kościoła w sobotę o 9.00 proszę teraz mieszkańców ul. Wesołej 13,15, 17,19

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

SŁOWO ŻYCIA

Jezus zapowiada prześladowanie swoich wyznawców.