02.10.2022r.

XXVII Niedziela Zwykła. Niedziela adoracyjna. Zmiana tajemnic Żywego Różańca.

Na sumie poświęcimy różańce i książeczki dla dzieci komunijnych a po sumie będzie spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych.

Stroje komunijne – ich prezentacja, miara dzieci i zamawianie /wpłacamy wtedy zaliczkę na strój/ odbędzie się 18 października: dziewczynki o godzinie 19.00 i chłopcy o 19.30.

• we wtorek – św. Franciszka z Asyżu
  • w środę – św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
  • w piątek – NMP Różańcowej

Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w następującym porządku:

w Czarnym Borze w dni powszednie o godzinie 17.30, w niedzielę różaniec o 7.00 i o 11.30. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy. W poszczególne dni proszę o prowadzenie modlitwy: w poniedziałek – Koło Radia Maryja, we wtorek klasy 1-3, w środę klasy 4 – 5, w czwartek klasy 6 – 7, w piątek klasy 8, w sobotę – członkowie Żywego Różańca,

w Borównie różaniec o 17.00 a niedziele o 8.30, w Grzędach różaniec o 17.00 a w niedzielę o 10.00

W poniedziałek o 17.00 w salce spotkanie Koła Radia Maryja, o 17.30 w kościele modlitwa różańcowa z Kołem Radia Maryja, ofiary na tacę w tym dniu są na wsparcie działalności Radia Maryja i Telewizji Trwam.

W środę na parkingu przy kościele w Borównie od godziny 9.00 do 10.30 będzie bezpłatne komputerowe badanie wzroku z możliwością zamówienia okularów.

Pierwszy czwartek miesiąca adoracja od godziny 17.00 i okazja do spowiedzi św.

Pierwszy piątek miesiąca: odwiedziny chorych od godziny 9.00, od 17.00 adoracja i okazja do spowiedzi św.

Możemy już zapisywać intencje Mszy św. na 2023 rok. Utrzymujemy dotychczasowe ustalenia dotyczące odprawiania Mszy św. zbiorowych: w Czarnym Borze w soboty, w Borównie pierwsze niedziele miesiąca i w Grzędach drugie niedziele miesiąca. Ponadto od nowego roku w drugie wtorki miesiąca będzie zawsze Msza św. za zmarłych w czyśćcu cierpiących, do której będziemy mogli dopisywać swoich zmarłych i po Mszy św. będzie nabożeństwo w ich intencji.

Kancelaria będzie czynna we wtorek od godziny 10.00 i w środę od godziny 15.00.

W sobotę 8 października Pielgrzymka Dzieci do Krzeszowa. Szczegóły pielgrzymki na plakacie i na stronie internetowej.

Za dwa tygodnie 16 października będzie Odpust ku czci św. Jadwigi Śląskiej w Grzędach o godzinie 13.30, będzie to także XXII Dzień Papieski.

O sprzątanie kościoła w sobotę o godzinie 9.00 proszę mieszkańców ul. Wesołej 6, 6a, 7

Służyć z pokorą.