25.09.2022r.

• w czwartek – Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, święto
  • w piątek – św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
  • w sobotę – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła

Od poniedziałku do środy Mszy św. nie będzie. W sprawach losowych proszę kontaktować się z księdzem w Witkowie tel. 723 025 344.

Nabożeństwa różańcowe będziemy odprawiać od soboty w następującym porządku:

w Czarnym Borze w dni powszednie o godzinie 17.30, w niedzielę różaniec o 7.00 i o 11.30. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy. W poszczególne dni proszę o prowadzenie modlitwy: w poniedziałek – Koło Radia Maryja, we wtorek klasy 1-3, w środę klasy 4 – 5, w czwartek klasy 6 – 7, w piątek klasy 8, w sobotę – członkowie Żywego Różańca,

w Borównie różaniec o 17.00 a niedziele o 8.30, w Grzędach różaniec o 17.00 a w niedzielę o 10.00

W następną niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.

W sobotę 1 października Pielgrzymka Żywego Różańca do Krzeszowa.

W sobotę 8 października Pielgrzymka Dzieci do Krzeszowa. Szczegóły pielgrzymek na plakacie i na stronie internetowej.

Książeczki, różańce i dzienniczki dla dzieci z klas trzecich można nabyć w zakrystii po Mszach św.

W następną niedzielę na sumie poświęcimy różańce i książeczki dla dzieci komunijnych. Za tydzień po sumie będzie spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych.

Stroje komunijne – ich prezentacja, miara dzieci i zamawianie /wpłacamy wtedy zaliczkę na strój/ odbędzie się 18 października: dziewczynki o godzinie 19.00 i chłopcy o 19.30.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i świeże kwiaty przy ołtarzach.

Państwu Rusnarczyk dziękuję za koszenie trawy i stałą troskę o tereny zielone przy kościele.

Przypowieść o bogaczu i Łazarzu.

Ogłoszenie Gminy Czarny Bór

W dniu 28 września 2022r. o godz. 17.00 w świetlicy wiejskiej w Grzędach odbędzie się zebranie wiejskie sołectwa Grzędy . Tematem zebrania będzie:

1.Podjęcie uchwały w sprawie przeznaczenia środków funduszu sołeckiego w Grzędach na 2023 rok

Prosimy mieszkańców o udział w zebraniu, ponieważ podjęcie Uchwały zależne jest od odpowiedniej liczby uprawnionych do głosowania to jest minimum 62 osoby

W dniu 29 września 2022r. o godz. 18.00 w Bibliotece + Centrum Kultury w Czarnym Borze, ul. Sportowa 43 odbędzie się zebranie wiejskie sołectwa Czarny Bór. Tematem zebrania będzie:

1.Podjęcie uchwały w sprawie przeznaczenia środków funduszu sołeckiego w Czarnym Borze na 2023 rok. Prosimy mieszkańców o udział w zebraniu, ponieważ podjęcie Uchwały zależne jest od odpowiedniej liczby uprawnionych do głosowania to jest minimum 255 osób.

Natomiast 28.09.2022o godz.16 również w Centrum Kultury właściciele domów jednorodzinnych podczas spotkania informacyjnego mogą dowiedzieć się o możliwości skorzystania z dofinansowań na wymianę pieca oraz termomodernizację budynku w ramach programu Czyste Powietrze.