OGŁOSZENIA PARAFIALNE

17.07.2022r.

XVI Niedziela Zwykła.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

  • w piątek – św. Marii Magdaleny, święto
  • w sobotę – św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy, święto
  • w następną niedzielę będziemy modlić się za kierowców i wszystkich podróżujących oraz poświęcimy pojazdy. Tradycyjnie przy tej okazji w podziękowaniu za szczęśliwie przejechane kilometry składamy ofiary na środki transportu dla misjonarzy

W miesiącu lipcu modlimy się odmawiając litanię do Krwi Chrystusa -10 minut przed Mszą św.

Sprawy kancelaryjne w parafii możemy załatwiać w dni powszednie po Mszy św.

O sprzątanie kościoła w sobotę o godzinie 9.00 proszę mieszkańców ul. Krótkiej.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

SŁOWO ŻYCIA

Marta i Maria przyjmują Jezusa.

ZAPOWIEDZI

Kinga Plata z Kamiennej Góry

Szymon Zbereda z Czarnego Boru                           03, 10, 17.07.2022r.

GiG Festival jest katolickim festiwalem muzycznym, który od 2016 roku koncertuje w całych Niemczech. Jednak w tym roku GiG Fest zawita po raz pierwszy do Polski, a miejscem jego organizacji stanie się Legnica. Do festiwalu dołączają katoliccy artyści i muzycy z całego świata. W Legnicy pojawią się muzycy z Polski, Stanów Zjednoczonych, Włoch, Austrii i Irlandii. GiG Festival pragnie przekazać radość, piękno wiary i Kościoła, zwłaszcza młodym ludziom, a także rodzinom. GiG oznacza „God is Good” (Bóg jest dobry) oraz „muzykę na żywo”, podczas festiwalu te dwie rzeczywistości są połączone. Muzyka powinna z łatwością i zabawnym nastrojem dawać jasno do zrozumienia, że ​​Bóg jest naprawdę dobry i kocha każdego z nas. Wstęp na festiwal jest zawsze wolny, aby podkreślić dobroć Boga i fundamentalną dobrowolność. Zapraszamy Was już 17 lipca od godziny 16.00 na Osiedle Kopernika w Legnicy (plac przy kościele Matki Bożej Królowej Polski), by właśnie tam usłyszeć muzykę na światowym poziomie, posłuchać historii wielu osób z całego świata i dzięki temu zrozumieć, że Bóg jest dobry.