19.06.2022r.

XII Niedziela Zwykła.

• we wtorek – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
  • w czwartek – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela / przeniesiona z piątku/. Zakończenie oktawy Bożego Ciała. Proszę o przygotowanie ołtarzy na procesję wokół kościoła. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków na procesji
  • w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – nasz Odpust Parafialny. Suma odpustowa o godzinie 18.00. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków na procesji
  • w sobotę – Niepokalanego Serca NMP

Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy w tygodniu po Mszy św. a soboty i niedziele 15 min przed Mszą św. We wtorek wyjątkowo Msza św. będzie o 17.00 a litanię zaśpiewamy o 16.45.

Dzieci i młodzież zachęcam do spowiedzi św. na zakończenie roku szkolnego okazja codziennie przed Mszą św./ i do wspólnego dziękczynienia za ten rok szkolny podczas Mszy św. Odpustowej.

25 – 25 czerwca w Lubinie odbędzie 28 Spotkanie Młodych Diecezji Legnickiej. Szczegóły na plakacie i na diecezjalnej stronie internetowej.

W sobotę 25 czerwca w Krzeszowie odbędzie się VI Kongres Rodzin Diecezji Legnickiej. W programie: modlitwa, zabawa, wykłady. Rozpoczęcie o godzinie 9.30.

Dziękuję za złożone dary i ofiary na pomoc dla Ukrainy /łącznie zabraliśmy 5446 zł. i dary żywnościowe/, które przekazaliśmy za pośrednictwem siostry Jonaszy, która wróciła już do Czarnomorska. Pamiętajmy o niej w naszej modlitwie.

Dziękuję za składane ofiary na remonty parafialne. W rozliczeniu remontu w czarnym Borze brakuje nam jeszcze 7 tyś. zł.

W Borównie inwestycje remontowe z tego roku: wieża + strych + drzwi = 154 tyś. zł., pozyskana dotacja to 65 tyś. zł., udział własny to 89 tyś. zł. Brakująca kwota do rozliczenia to 48 tyś. zł.

Za tydzień będziemy zbierać tacę inwestycyjną.

Dziękuję za sprzątanie kościoła, świeże kwiaty przy ołtarzach i złożoną ofiarę.

Wyznanie wiary w Chrystusa i zapowiedź męki.

Joanna Filip z Witkowa

Tomasz Tomasiak z Witkowa                                               05, 12, 19.06.2022r.