OGŁOSZENIA PARAFIALNE

12.06.2022r.

Uroczystość Najświętszej Trójcy.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

  • w poniedziałek – św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła
  • we wtorek – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
  • w czwartek – Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Porządek mszy św. będzie następujący: Borówno 8.00, Grzędy 10.30, Czarny Bór 13.00,po mszach św. będą procesje. Proszę o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało Proszę o przygotowanie ołtarzy: w Borównie: 1 – przy krzyżu koło p. Szewczyk, 2-przy kapliczce koło p. Gnosowskich, 3 –przy blokach i 4 – u p. Janików. W Grzędach: 1 – przy kościele i później pójdziemy w stronę p. Świt, do trzech dalszych ołtarzy. W Czarnym Borze w stałych miejscach, według dotychczasowej tradycji: 1 – przy bloku nr 9, 2 – Strażacy przy bloku nr 13, 3 – mieszkańcy bloku 14 i 4 – przy kościele mieszkańcy ul Głównej. Proszę też przygotować się do niesienia sztandarów baldachimu i feretronów na procesji.  Dzieci komunijne, rocznicowe i młodsze w białych strojach proszę o sypanie kwiatków.
  • w piątek – św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy w tygodniu po Mszy św. a soboty i niedziele 15 min przed Mszą św.

W poniedziałek w Grzędach Nabożeństwo Fatimskie: 16.00 – różaniec, procesja i Msza św.

Dziękuję za złożone dary i ofiary na pomoc dla Ukrainy, które przekażemy za pośrednictwem siostry Jonaszy. Do jutra możemy jeszcze przynosić do salki produkty żywnościowe.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i świeże kwiaty przy ołtarzach.

O sprzątanie kościoła w sobotę o godzinie 9.00 proszę mieszkańców ul. Polnej 10,12,14,15,16,17

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

SŁOWO ŻYCIA

Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Duch z mojego weźmie i wam objawi.

ZAPOWIEDZI

Joanna Filip z Witkowa

Tomasz Tomasiak z Witkowa                                               05, 12, 19.06.2022r.