OGŁOSZENIA PARAFIALNE

05.06.2022r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Rocznica I Komunii św. Zmiana tajemnic Żywego Różańca.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

  • w poniedziałek – NMP Matki Kościoła, święto
  • w środę – św. Jadwigi Królowej
  • w czwartek – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, święto
  • w sobotę – św. Barnaby, Apostoła
  • w następną niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy

W ramach Krzeszowskich Obchodów 25-lecie koronacji cudownej Ikony Matki Bożej Łaskawej 5 czerwca (niedziela) Eucharystia celebrowana pod przewodnictwem Biskupa Legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego, a następnego dnia (6 czerwca) o godz. 16.30 – spotkanie rodziny Radia Maryja, premiera kantaty „Litanie Krzeszowskie” oraz Eucharystia transmitowane przez Telewizję Trwam. /z tego powodu nie będzie parafialnego spotkania Koła Przyjaciół Radia Maryja/.

Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy w tygodniu po Mszy św. a soboty i niedziele 15 min przed Mszą św.

W poniedziałek o godzinie 10.00 proszę zabrać z kościoła palmy konkursowe – do ponownego wykorzystania mogą być tylko elementy konstrukcyjne.

Proszę zaplanować już przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało. Porządek mszy św. będzie następujący: Borówno 8.00, Grzędy 10.30, Czarny Bór 13.00,po mszach św. będą procesje. Proszę o przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało Proszę o przygotowanie ołtarzy: w Borównie: 1 – przy krzyżu koło p. Szewczyk, 2-przy kapliczce koło p. Gnosowskich, 3 –przy blokach i 4 – u p. Janików. W Grzędach: 1 – przy kościele i później pójdziemy w stronę p. Świt, do trzech dalszych ołtarzy. W Czarnym Borze w stałych miejscach, według dotychczasowej tradycji: 1 – przy bloku nr 9, 2 – Strażacy przy bloku nr 13, 3 – mieszkańcy bloku 14 i 4 – przy kościele mieszkańcy ul Głównej.

Dzieci komunijne na zakończenie Białego Tygodnia złożyły ofiarę 1440 zł. dla dzieci na Ukrainie. Bóg zapłać. Po Mszy św. będzie zbiórka ofiar do puszek na pomoc Ukrainie. Ofiary przekażemy na ręce siostry Jonaszy, która przyjechała do nas z okazji beatyfikacji 10 Sióstr Elżbietanek – Siostry M. Paschalis Jahn i Dziewięciu Towarzyszek. Uroczystość ta będzie we Wrocławiu 11 czerwca.

Po niedzieli /od 6 czerwca/będziemy tez mogli przynosić do salki przed Mszą św. dary żywnościowe o długim terminie ważności, które siostra zabierze 14 czerwca – wracając do Czarnomorska.

Zbliża się okres letni. Proszę zwrócić uwagę na plakat wywieszony w gablocie, przypominający o stosownym stroju, jaki zakładamy do kościoła.

Przez cały tydzień będziemy gościć w naszej Parafii ks. Władysława Stępniaka.

O sprzątanie kościoła w sobotę o godzinie 9.00 proszę mieszkańców ul. Polnej 18,20,21,22,23,25a

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

SŁOWO ŻYCIA

Jezus daje Ducha Świętego.

ZAPOWIEDZI

Natalia Prokopowicz z Kamiennej Góry

Robert Poręba z Borówna                                        22, 29.05, 05.05.2022r.

Joanna Filip z Witkowa

Tomasz Tomasiak z Witkowa                                               05, 12, 19.06.2022r.