27.03.2022r.

IV Niedziela Wielkiego Postu. Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi o. Józef Wnęk, redemptorysta, którego serdecznie witam w naszej parafii. Program rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń. Zachęcam do udziału we wszystkich naukach rekolekcyjnych. Przypominajmy także dzieciom i młodzieży o ich spotkaniach rekolekcyjnych. W ostatnim dniu rekolekcji złożymy ofiary na potrzeby redemptorystów i ojca rekolekcjonisty.

Rekolekcyjne – przedświąteczne odwiedziny chorych będą w poniedziałek w Borównie od 10.00 oraz w środę od 10.00 w Grzędach i później w Czarnym Borze. Jeśli oprócz zgłoszonych na stałe są inni chorzy do odwiedzenia to proszę zgłosić to dzisiaj po Mszy św.

Dzisiaj zbieramy tacę inwestycyjną.

Nabożeństwa wielkopostne:

Droga Krzyżowa w piątki: Czarny Bór o 17.30, Borówno o 16.30 i Grzędy o 16.30.

Gorzkie Żale w niedziele: Czarny Bór o 16.00, Borówno po Mszy św., Grzędy o 10.00.

Na Gorzkich Żalach będzie zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu i dekoracje świąteczne.

Zachęcam do wspólnego, modlitewnego rozważania Męki Pańskiej.

W sobotę w Borównie o godzinie 17.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Możemy wpisywać do zeszytu intencje do wspólnej modlitwy.

W następną niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.

Siostra Jonasza prosi o pomoc żywnościową dla Ukrainy. Ze względu na transport najlepiej kupować w większych opakowaniach np. całe kartoniki, zgrzewki. Informacja na tablicy ogłoszeń.

Dziękuje za składane ofiary na spłacenie zadłużenia remontowego oraz na trwający już remont kościoła w Borównie.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na cele kościelne.

Przypowieść o synu marnotrawnym.

W sobotę 9 kwietnia będzie odbiór strojów komunijnych. W tym dniu będzie można nabyć również dodatki takie jak np. wianki, halki, rękawiczki, buciki, spodnie, koszule, muszki. Bardzo prosimy, aby dzieci miały ubrane białe podkoszulki. Lista z kolejnością odbioru:

1Jacek Darasiewicz19:00
2Aleks Jaworski19:00
3Jakub Border19:00
4Leon Charzewski19:00
5Patryk Kogut19:00
6Leon Homoncik19:15
7Justyna Karpińska19:15
8Martyna Rolka19:15
9Laura Dragan19:15
10Ewa Rzepczyk19:15
11Maria Rafalska19:30
12Lena Szewczyk19:30
13Lena Bejnarowicz19:30
14Lena Rzeszutek19:30
15Amelia Lellin19:30
16Maria Nowakowska19:30

Rekolekcje parafialne Czarny Bór 27.03 – 30.03.2022r.

Prowadzi o. Józef Wnęk, redemptorysta

Sobota          18.00 – Msza św. z nauką ogólną

Niedziela      Czarny Bór 7.30 i 12.00 – Msza św. z nauką ogólną

Borówno 9.00 – Msza św. z nauką ogólną

Grzędy 10.30 – Msza św. z nauką ogólną

Czarny Bór – 16.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

Poniedziałek           Czarny Bór 8.00 i 18.00 – Msza św. z nauką ogólną

Borówno 9.00 – Msza św. z nauką ogólną

15.00 – nauka dla dzieci

Grzędy 16.30 – Msza św. z nauką ogólną

19.00 – nauka dla młodzieży /klasy 7, 8 i starsi/

10.00 – odwiedziny chorych Borówno

Wtorek                     Czarny Bór 8.30 i 17.30 – Msza św. z nauką ogólną

Borówno 9.30 – Msza św. z nauką ogólną

Grzędy 16.30 – Msza św. z nauką ogólną

Spowiedź – Czarny Bór 8.00  i 16.00

Borówno 9.15

Grzędy 16.00

19.00 – Szpital spowiedź i Msza św.

Środa                         Czarny Bór 8.00 i 18.00 – Msza św. z nauką kończącą rekolekcje

Borówno 9.00 – Msza św. z nauką kończącą rekolekcje

15.00 – nauka dla dzieci

Grzędy 16.30 – Msza św. z nauką kończącą rekolekcje

19.00 – nauka dla młodzieży /klasy 7, 8 i starsi/

10.00 – Odwiedziny chorych Grzędy i Czarny Bór

Niech Pan napełni serca Rekolekcjonistów darami Ducha Świętego i pobłogosławi wszystkim Parafianom na owocne przeżycie tego czasu.

Prośba o pomoc dla Ukrainy.

Kochani, szykuje się kolejna wyprawa na granicę Polski z ludźmi, którzy chcą uciekać z naszego miasta. W związku z tym zwracam się szczególnie do znajomych z mojej rodzinnej parafii i okolic, jeśli możecie nas wspomóc darami, bym nie wracała do Czarnomorska pustym samochodem, to zbieramy tym razem w szczególności SŁODYCZE/CZEKOLADY/BATONIKI dla naszej jednostki wojskowej. Może to śmiesznie brzmi, ale oni przeżywają teraz największy stres i na tego typu posiłki jest teraz ogromny deficyt. Wiadomo, że czekolada zawsze dodaje energii, poprawia nastrój i sprawia przyjemność każdemu, a co dopiero żołnierzom, którzy 24h na dobę maksymalnie skoncentrowani są na działaniach wojennych. Najlepiej batoniki mocno czekoladowe z dużą ilością orzechów, karmelu, mega kaloryczne i mega słodkie 😉 nie będę podpowiadać nazw, żeby nie robić reklamy 😉

Poza tym można przynosić także produkty żywnościowe długoterminowe:
– kasze, ryż, makaron
– konserwy mięsne
– gotowe potrawy w puszkach
– przyprawy: sól, pieprz, majeranek, cząber, ziele angielskie, liść laurowy, czosnek suszony, kostki rosołowe i koncentraty pomidorowe (to wszystko do zup dla naszych biednych)

Dary będzie można przynosić na salkę parafialną Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czarnym Borze do wtorku 29 marca przed i po każdej Mszy. Bóg zapłać Wam za wszelką pomoc i za wszystkie dotychczasowe dary oraz modlitwę!!!

S. Jonasza Alicja Bukowska