30.01.2022r.

IV Niedziela Zwykła.

Dzisiaj będziemy zbierać tacę inwestycyjną z przeznaczeniem na ubezpieczenie kościołów.

W Borównie „na utrzymanie kościoła”.

• w poniedziałek – św. Jana Bosko, prezbitera
  • w środę – Ofiarowanie Pańskie, święto. Msze św. w Czarnym Borze o 7.30 i 18.00, w Borównie o 9.00 i w Grzędach o 16.30. Poświęcenie gromnic. Na Mszy św. o 18.00 poświecenie książeczek i świec dla dzieci komunijnych. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – dzień ustanowiony przez papieża Jana Pawła II w 1997 roku przypadający corocznie 2 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego, stwarzający okazję do głębszej refleksji Kościoła powszechnego nad darem życia poświęconego Bogu
  • w sobotę – św. Agaty, dziewicy i męczennicy

Pierwszy piątek miesiąca: odwiedziny chorych od godziny 9.00, od 17.00 adoracja i okazja do spowiedzi św.

W sobotę w Borównie o godzinie 16.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Możemy wpisywać do zeszytu intencje do wspólnej modlitwy.

W następną niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.

Biskup Legnicki Andrzej Siemieniewski prosi o wzmożoną modlitwę w intencji pokoju
na Ukrainie.
Ksiądz Biskup zachęca, aby podczas każdej Eucharystii dodać w modlitwie wiernych wezwanie o pokój oraz w najbliższym czasie po zakończeniu każdej Mszy świętej odśpiewać suplikacje „Święty Boże, Święty Mocny” w postawie klęczącej.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na cele remontowe.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W zakrystii są do nabycia dla dzieci komunijnych książeczki /po 15 zł./ i świece /po 15 zł./. Jeśli dziecko ma dobrą świecę chrzcielną to może być ta użyta.

Jezus odrzucony w Nazarecie.