OGŁOSZENIA PARAFIALNE

26.12.2021r.

Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszach św. będzie  obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich

W tym tygodniu w liturgii Kościoła oktawa Bożego Narodzenia:

  • w poniedziałek – św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Błogosławieństwo wina
  • we wtorek – Świętych Młodzianków, męczenników
  • w piątek zakończenie roku kalendarzowego – godzinie 17.00 specjalne nabożeństwo z tej okazji, po którym będzie Msza św. już z Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
  • w sobotę – Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. według porządku niedzielnego

Dziękuję za wszelkie przygotowania do Świąt: wykonane dekoracje, sprzątanie, zmianę i pranie obrusów.

Dziękuję za przygotowanie i sprzedaż pierników świątecznych. Akcja ta zasiliła fundusz remontowy kwotą 2490 zł. Bóg zapłać.

Panu Ryszardowi Pytlowi dziękuję za odnowienie obrazu Jezusa Miłosiernego, który wraz z obrazem św. Jana Pawła II w nowych ramach zawiesił w kościele w Borównie.

Biskup Legnicki, na podstawie kanonu 87 § 1 KPK udzielił wiernym przebywającym na terenie diecezji legnickiej w dniu 31 grudnia 2021 roku dyspensy od IV przykazania kościelnego. Wszystkich korzystających z dyspensy zobowiązał do podjęcia dzieł miłosierdzia lub innych czynów pokutnych.

Kolęda w roku 2022 ze względu na trwającą pandemię będzie w naszej parafii odbywała się tak jak rok temu – w następną niedzielę podam terminy Mszy św. kolędowych dla poszczególnych ulic i numerów domów.

O sprzątanie kościoła w piątek o 9.00 proszę teraz mieszkańców ul. Głównej 12.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

SŁOWO ŻYCIA

Rodzice znajdują Jezusa w świątyni.

Życzę wszystkim radosnego przeżywania wielkich tajemnic Boga, który objawia się i przychodzi do nas w Nowonarodzonym Zbawicielu. Niech On napełni nasze serca swoim pokojem, niech umocni naszą wiarę i pomoże w każdym czasie żyć radośnie w basku Jego Ewangelii.