12.12.2021r.

III Niedziela Adwentu – Gaudete.

Na pomoc Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy 1270 zł. Bóg zapłać.

Udzieliliśmy też świątecznej pomocy dla dzieci na Kubie, za co s. Anna wraz z dziećmi bardzo dziękuje.

• w poniedziałek – św. Łucji, dziewicy i męczennicy. 13 grudnia przypada 40. rocznica stanu wojennego. Tego dnia w Kościele w Polsce obchodzimy dzień modlitw za ofiary tego czasu. Znakiem pamięci o tych tragicznych wydarzeniach będzie zapalenie świecy w oknie o godz. 19.30 i modlitwa za ofiary stanu wojennego.
  • we wtorek – św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

Roraty będziemy odprawiać w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 18.00. Zachęcam wszystkich do wspólnej modlitwy. Dzieci proszę o przynoszenie lampionów oraz serduszek z dobrymi uczynkami dla Pana Jezusa.

W poniedziałek po Mszy św. próba chóru.

Chętnych do pogłębiania znajomości Pisma św. zapraszam na spotkanie biblijne w środę po Mszy św.

W czwartek Msza św. będzie o godzinie 12.00.

Sprawy kancelaryjne proszę załatwiać w tygodniu po Mszy św.

O sprzątanie kościoła w sobotę o 9.00 proszę teraz mieszkańców ul. Głównej 3,5,6ab, 7, 8ab,9

Spowiedź przed Świętami w naszej parafii będzie w poniedziałek 20 grudnia. W tym tygodniu spowiedź będzie we wtorek w Gostkowie i w czwartek w Witkowie a 21 grudnia w Krzeszowie.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej 8 zł. Opłatki wigilijne możemy nabywać w zakrystii po Mszy św. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczymy na remont kościoła parafialnego. Są do nabycia świece Caritas: duże po 16 zł. i świece świąteczne po 8 zł.

W salce parafialnej z inicjatywy Rady parafialnej trwa kolejna akcja gromadzenia środków na fundusz remontowy kościoła, Tym razem za ofiarę – cegiełkę możemy nabyć pierniki świąteczne. Zapraszam po Mszy św. do salki.

Jan Chrzciciel przygotowuje przyjście Chrystusa.