05.12.2021r.

II Niedziela Adwentu. Dzisiaj dzień modlitwy za Kościół na Wschodzie, po Mszy św. będziemy zbierać ofiary do puszki dla tamtejszych chrześcijan. Niedziela adoracyjna. Zmiana tajemnic Żywego Różańca.

• w poniedziałek – św. Mikołaja, biskupa
  • we wtorek – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
  • w środę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św.: w Borównie o 9.00, w Grzędach o 16.30 i w Czarnym Borze o 18.00 – na tej Mszy św. poświęcimy medaliki dla dzieci komunijnych. W tym dniu „Godzina Łaski” – od 12.00 do 13.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. 7 października br. w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP, dokonał Aktu Zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi. Ponowienie tego aktu we wszystkich parafiach w Polsce będzie miało miejsce 8 grudnia 2021 roku na zakończenie Roku Świętego Józefa.

W poniedziałek o 17.30 modlitwa różańcowa z Kołem Radia Maryja, ofiary na tacę w tym dniu są na wsparcie działalności Radia Maryja i Telewizji Trwam i po mszy św. spotkanie Koła.

Roraty będziemy odprawiać w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 18.00. Zachęcam wszystkich do wspólnej modlitwy. Dzieci proszę o przynoszenie lampionów oraz serduszek z dobrymi uczynkami dla Pana Jezusa.

W poniedziałek po Mszy św. próba chóru.

Chętnych do pogłębiania znajomości Pisma św. zapraszam na spotkanie biblijne w środę po Mszy św.

Kancelaria w czwartek od 16.00.

W ramach przygotowania do bierzmowania zapraszam klasy ósme w piątek na Mszę św. i spotkanie.

Zarezerwowaliśmy dla naszej Parafii projekcję filmu o św. Bracie Albercie „Nędzarz i madame” w kinie Apollo w Wałbrzychu przy ul Armii Krajowej. Seans odbędzie się w sobotę 11 grudnia o godzinie 14.00. Cena biletu 13 zł. Możemy zapisywać się w zakrystii po Mszy św. Dojazd do kina we własnym zakresie.

Dziękuję za sprzątanie kościoła, kwiaty przy ołtarzach i złożoną ofiarę na cele kościoła.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej – od dzisiaj tygodnik Niedziela kosztuje 8 zł. Opłatki wigilijne możemy nabywać w zakrystii po Mszy św. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczymy na remont kościoła parafialnego. Są do nabycia świece Caritas: małe po 7 zł. i duże po 16 zł.

W salce parafialnej z inicjatywy Rady parafialnej trwa kolejna akcja gromadzenia środków na fundusz remontowy kościoła, Tym razem za ofiarę – cegiełkę możemy nabyć pierniki świąteczne. Zapraszam po Mszy św. do salki.

Jan Chrzciciel przygotowuje drogę Panu.