14.11.2021r.

XXXIII Niedziela Zwykła. Od 3 lat 33. Niedziela zwykła (w tym roku: 14 listopada) jest ogłoszona przez Papieża Franciszka Światowym Dniem Ubogich. Ojciec Święty zaprasza nas do wyjścia wobec drugiego człowieka z pomocną dłonią.

XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – Solidarni z Libanem. Przy wyjściu z kościoła możemy na ten cel złożyć ofiarę do puszki.

• w środę – św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
  • w czwartek – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
  • w sobotę – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera
  • w następną Niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W Borównie Odpust o godzinie 13.30 – Mszę św. odprawi ks. Łukasz Toporek z Krzeszowa

Otrzymaliśmy już podliczenie remontu kościoła – z powodu rozszerzonego zakresu wykonanych prac kwota ta wzrosła o 32 tyś. zł. i jest to ostatecznie 234 tyś. zł. + modernizacja instalacji elektrycznej = 240 tyś. zł. Dotacja z Powiatu Wałbrzyskiego i Gminy Czarny Bór to 100 tyś. zł.

Do tej pory ze składanych ofiar na tegoroczny fundusz remontowy i ze sprzedanych słoików z przetworami zebraliśmy 66 tyś. zł. Zapłaciliśmy już za remont dachu plebanii i salki, co kosztowało prawie 150 tyś. zł. Bardzo dziękuję za wszystkie składane ofiary. Bóg Zapłać. Do pełnego rozliczenia z wykonawcami brakuje nam jeszcze w kasie parafialnej 55 tyś. zł. Dla wywiązania się ze zobowiązań pożyczam te pieniądze bezprocentowo od osób prywatnych, przyjaciół i rodziny, licząc na dalsze wsparcie parafian przy zwracaniu pożyczki.

Dziękuję za sprzątanie kościoła, świeże kwiaty przy ołtarzu i złożoną ofiarę na cele remontu.

O sprzątanie kościoła w sobotę o 9.00 proszę teraz mieszkańców ul. Górniczej 6 a-h

Sąd ostateczny.