24.10.2021r.

XXX Niedziela Zwykła. Niedziela Misyjna – modlitwą i ofiarą składaną na tacę wspieramy działalność misyjną Kościoła.

• w czwartek – Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, święto

Nabożeństwa różańcowe będziemy odprawiamy w następującym porządku:

w Czarnym Borze w dni powszednie o godzinie 17.30, w niedzielę różaniec o 7.00 i o 11.30. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy. W poszczególne dni proszę o prowadzenie modlitwy: w poniedziałek – Koło Radia Maryja, we wtorek klasy 1-3, w środę klasy 4 – 5, w czwartek klasy 6 – 7, w piątek klasy 8, w sobotę – członkowie Żywego Różańca, w Borównie różaniec o 16.00 /w sobotę o 17.00/ a w niedziele o 8.30, w Grzędach różaniec o 17.00 a w niedzielę o 10.00.

W poniedziałek wyjątkowo w Czarnym Borze różaniec będzie o 16.30 i Msza św. o 17.00.

Kancelaria czynna w czwartek od godziny 16.00.

W ramach przygotowania do bierzmowania zapraszam klasy pierwsze ponadpodstawowe w piątek na nabożeństwo, Mszę św. i spotkanie.

W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. będą w następującym porządku: Czarny Bór 7.30 w kościele i o 13.00 w kaplicy cmentarnej a później procesja z modlitwami za zmarłych, w Borównie o 9.00 z procesją na cmentarz i w Grzędach o 11.00 z procesją na cmentarz.

Dziękuję za wpłaty na tegoroczny fundusz remontowy kościoła i plebanii. Dziękuję za akcję sprzedaży słoików z przetworami. Przyniosła ona dochód na cele remontowe: w Czarnym Borze 5065 zł., w Borównie 2200 zł. i w Grzędach 910 zł. Dziękuję za przygotowanie słoików a ofiarodawcom za ich nabywanie. Bóg zapłać.

O sprzątanie kościoła w sobotę o 9.00 proszę teraz mieszkańców ul. Skalników 14abc.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Możemy już wziąć kartki wspominkowe, aby wpisać swoich zmarłych do modlitw na listopad. Proszę wpisać swój adres.

Uzdrowienie niewidomego. Twoja wiara cię uzdrowiła.

Dzisiaj Katedrze Legnickiej pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła Mszą św. pod przewodnictwem Biskupa Legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego rozpocznie się diecezjalny etap przygotowań do Synodu Biskupów.

Modlitwa za Synod

Stajemy przed Tobą, Duchu Święty, zgromadzeni w Imię Twoje.

Z Tobą jedynie, który nas prowadzisz; zamieszkaj w naszych sercach, naucz nas drogi, którą mamy iść
i jak mamy nią podążać.

Jesteśmy słabi i grzeszni, nie dozwól, abyśmy wprowadzali nieład. Nie pozwól, by niewiedza sprowadziła nas na niewłaściwą drogę, albo stronniczość wpływała na nasze działania.

Niech w Tobie odnajdziemy naszą jedność, abyśmy mogli razem podążać do życia wiecznego,
i abyśmy nie zbaczali z drogi prawdy i tego, co jest słuszne.

O to wszystko prosimy Ciebie, który działasz w każdym miejscu i czasie, w komunii Ojca i Syna,
na wieki wieków. Amen.