OGŁOSZENIA PARAFIALNE

10.10.2021r.

XXVIII Niedziela Zwykła. XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się.” Po Mszy św. będziemy zbierać ofiary do puszek na stypendia dla młodzieży. Dzieci z naszej szkoły wraz z katechetami przedstawią program papieski, który zaprezentują dzisiaj o godzinie 16.00 w kościele. Zapraszamy.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

  • w środę – bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
  • w piątek – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
  • w sobotę – św. Jadwigi Śląskiej, Głównej Patronki Śląska
  • w następną niedzielę Odpust w Grzędach o godzinie 13.30 – pod przewodnictwem ks. Łukasza Toporka z Krzeszowa. Po Mszy św. tradycyjnie kawa i ciasto w kościele. Chętni na wspólny obiad w Karczmie mogą do wtorku zapisać się u sołtysów

Nabożeństwa różańcowe będziemy odprawiamy w następującym porządku:

w Czarnym Borze w dni powszednie o godzinie 17.30, w niedzielę różaniec o 7.00 i o 11.30. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy. W poszczególne dni proszę o prowadzenie modlitwy: w poniedziałek – Koło Radia Maryja, we wtorek klasy 1-3, w środę klasy 4 – 5, w czwartek klasy 6 – 7, w piątek klasy 8, w sobotę – członkowie Żywego Różańca, w Borównie różaniec o 16.00 a w niedziele o 8.30, w Grzędach różaniec o 17.00 a w niedzielę o 10.00.

W środę w Grzędach ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie – o 15.30 różaniec, procesja i Msza św. W czasie różańca okazja do spowiedzi przed niedzielnym Odpustem.

Miara i zamawianie strojów liturgicznych dla dzieci komunijnych – 13 października – środa: dziewczynki 19.00, chłopcy 19.30. Przy zamawianiu stroju firma pobiera zaliczkę 100 zł.

Kancelaria czynna w czwartek od godziny 16.00.

W ramach przygotowania do bierzmowania zapraszam klasy pierwsze ponadpodstawowe w piątek na nabożeństwo, Mszę św. i spotkanie.

Dziękuję za wpłaty na tegoroczny fundusz remontowy kościoła i plebanii.

Po Mszy św. możemy w salce nabywać przygotowane słoiki z domowymi przetworami. Przy tej okazji zbieramy ofiary na cele remontowe. Dziękuję za wczorajszą akcję sprzedaży słoików w Krzeszowie.

Dziękuję za sprzątanie kościoła, złożoną ofiarę na remont i za świeże kwiaty przy ołtarzach.

O sprzątanie kościoła w sobotę o 9.00 proszę teraz mieszkańców ul. Skalników 13abc.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Są też do nabycia kalendarze na rok 2022 po 5 zł.

SŁOWO ŻYCIA

Rada dobrowolnego ubóstwa.

Inauguracja 5 roku Uniwersytetu III Wieku w Czarnym Borze

16 października kolejny już – 5 sezon zmagań z nauką rozpoczną studenci – seniorzy Czarnoborskiego Uniwersytetu III Wieku. Nie zabraknie odśpiewania Gaudeamus Igitur oraz złożenia uroczystej przysięgi, a wykład inauguracyjny wygłosi wykładowca Politechniki Wrocławskiej Prof. Jerzy Detyna.

Czarnoborski Uniwersytet III Wieku swoją siedzibę ma w Bibliotece+Centrum Kultury
w Czarnym Borze, zrzesza ponad 50 seniorów z całej gminy i z powodzeniem działa już
od 2017 r. Od tego czasu seniorzy uczestniczyli w dziesiątkach ciekawych wykładów, warsztatów czy kursów językowych. Spotykali się z wykładowcami związanymi z różnych wyższych uczelni. Wśród propozycji nie brakowało też wycieczek, warsztatów artystycznych, wyjazdów do kina, czy teatru.

5 rok studiów słuchacze rozpoczną od wyjątkowo interesujących  zajęć związanych z najnowszymi technologiami, albowiem wykład inauguracyjny nosi tytuł „Sztuczna inteligencja czyli o możliwościach analizowania i przetwarzania rzeczywistości”. W planach na październik są także zajęcia smatfonowo-komputerowe oraz wyjazd do Teatru im. Norwida w Jeleniej Górze.

Zapraszamy serdecznie, zarówno stałych słuchaczy UTW jak również seniorów, którzy dopiero chcieliby rozpocząć swoją przygodę z nauką.

16 października godz. 11:00 – sala widowiskowa Biblioteki +Centrum Kultury w Czarnym Borze.