19.09.2021r.

XXV Niedziela Zwykła. Po sumie /ok. godziny 13.00/ odbędzie spotkanie z rodzicami dzieci klas trzecich w sprawie I Komunii św. Ustalimy termin uroczystości i będzie można nabyć różańce – po 15 zł., które poświęcimy w niedziele 3 października na Mszy św. o 12.00.

W ubiegłą niedzielę na pomoc dla Ziemi Świętej zebraliśmy i przekazali 920 zł. Bóg zapłać

• w poniedziałek – Rocznica Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Legnicy, święto. Ingres Biskupa Legnickiego do Katedry
  • we wtorek – św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, święto
  • w czwartek – św. Pio z Pietrelciny, prezbitera

W ramach przygotowania do bierzmowania zapraszam klasy ósme w piątek na Mszę św. i spotkanie.

Dziękuję za wpłaty na tegoroczny fundusz remontowy kościoła i plebanii. Sztukateria na ścianie frontowej jest bardzo słaba i wymaga prac rekonstrukcyjnych.

Z inicjatywy Rady Parafialnej przeprowadzimy akcję sprzedaży przetworów domowych np. dżemy, soki, warzywa itp. Przy zakupie będziemy składać dobrowolną ofiarę – jako cegiełkę na remont kościoła. Osoby, które chciałyby się włączyć w przygotowanie takich słoików, proszę kontaktować się z p. organistką Magdaleną Kawka. Sprzedaż ruszy w niedzielę 3 października.

Zakupiliśmy nowe gaśnice do kościołów oraz dokonali aktualizacji homologacji.

Rozpoczęliśmy naprawę instalacji elektrycznej w kościele w Borównie.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za świeże kwiaty przy ołtarzach.

O sprzątanie kościoła w sobotę o 9.00 proszę teraz mieszkańców ul. Skalników 11abc.

„Jeśli kto chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich.”

Sieczkiewicz Natalia z Borówna

Kozakiewicz Damian z Borówna 05, 12, 19.09.2021r.