12.09.2021r.

XXIV Niedziela Zwykła. Dzisiaj radosny dzień beatyfikacji Sług Bożych: kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej.

W ubiegłą niedzielę na pomoc dla Afganistanu zebraliśmy i przekazali do Caritas 2190 zł. Bóg zapłać

• w poniedziałek – św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
  • we wtorek – Podwyższenia Krzyża Świętego, święto
  • w środę – NMP Bolesnej
  • w czwartek – świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa
  • w sobotę – św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski, święto

W następna niedzielę po sumie /ok. godziny 13.00/ odbędzie spotkanie z rodzicami dzieci klas trzecich w sprawie I Komunii św.

W ramach przygotowania do bierzmowania zapraszam na Mszę św. i spotkanie:

-klasy ósme w czwartek i klasy pierwsze ponadpodstawowe w piątek.

Dziękuję za wpłaty na tegoroczny fundusz remontowy kościoła i plebanii. Do tej pory zebraliśmy 42.900 zł.

Z inicjatywy Rady Parafialnej przeprowadzimy akcję sprzedaży przetworów domowych np. dżemy, soki, warzywa itp. Przy zakupie będziemy składać dobrowolną ofiarę – jako cegiełkę na remont kościoła. Osoby, które chciałyby się włączyć w przygotowanie takich słoików, proszę kontaktować się z p. organistką Magdaleną Kawka. Sprzedaż ruszy w niedzielę 3 października.

Prowadzony remont kościoła jest realizowany przy pomocy dotacji z Powiatu Wałbrzyskiego 50.000 zł. oraz z Gminy Czarny Bór również 50.000 zł., natomiast koszt remontu elewacji i wnętrza kościoła to około 190.000 zł.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i za ofiarę złożoną na cele remontowe.

O sprzątanie kościoła w sobotę o 9.00 proszę teraz mieszkańców ul. Skalników 10de

Od wielu lat w całym Kościele, tradycyjnie w Wielki Piątek, przeprowadzana jest zbiórka na potrzeby chrześcijan mieszkających w Ziemi Świętej. W bieżącym roku obostrzenia sanitarne znacznie ograniczyły udział wiernych w liturgii w kościołach.

Kongregacja dla Kościołów Wschodnich z uwagi na utrzymującą się sytuację pandemii wskazała w marcu bieżącego roku, że preferowanym terminem zebrania ofiar na utrzymanie miejsc świętych w Ojczyźnie Jezusa jest niedziela przed Świętem Podwyższenia Krzyża Świętego, która w tym roku przypada 12 września.

Zapowiedź męki Chrystusa.

Sieczkiewicz Natalia z Borówna

Kozakiewicz Damian z Borówna       05, 12, 19.09.2021r.