05.09.2021r.

XXIII Niedziela Zwykła. Dożynki Gminne – rozpoczniemy Mszą św. o godzinie 12.00, później korowód z wieńcami na stadion gdzie będą dalsze obchody. Zmiana tajemnic Żywego Różańca.

Dzień modlitwy i solidarności z Afganistanem. Po Mszy św. zbiórka ofiar na ten cel.

• w środę – Narodzenie NMP, święto

W poniedziałek o 17.30 modlitwa różańcowa z Kołem Radia Maryja, ofiary na tacę w tym dniu są na wsparcie działalności Radia Maryja i Telewizji Trwam i po mszy św. spotkanie Koła.

We wtorek po Mszy św. spotkanie Rady Parafialnej.

Dziękuję za wpłaty na tegoroczny fundusz remontowy kościoła i plebanii. Do tej pory zebraliśmy 39.850 zł.

Zakończyliśmy prace przy wymianie pokrycia dachu na plebanii i salce – koszt 147.000 zł. Naprawiliśmy uszkodzenia na dachu kościoła w Borównie – koszt 4.000 zł.

Wykonano naprawy gwarancyjne na dachu kościoła w Grzędach.

Być może w tym tygodniu rozpoczniemy już prace remontowe wewnątrz kościoła w Czarnym Borze.

Dziękuję za sprzątanie kościoła. Dziękuję za dekorację kwiatową na dożynki wykonaną przez mieszkańców Jaczkowa.

O sprzątanie kościoła w sobotę o 9.00 proszę teraz mieszkańców ul. Skalników 10abc

Przygotowując się duchowo do beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego zapraszam do lektury książki „Wszystko o Prymasie Tysiąclecia”. Jest też Modlitewnik czcicieli Jana Pawła II – z modlitwami na każdy dzień tygodnia /dobrowolna ofiara/. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

Uzdrowienie głuchoniemego.

Sieczkiewicz Natalia z Borówna

Kozakiewicz Damian z Borówna       05, 12, 19.09.2021r.