29.08.2021r.

XXII Niedziela Zwykła.

Dziękuję za wspólne przeżycie odpustu w Borównie. Dziękuje za przygotowanie kościoła oraz muzykę i śpiew Pani organistce i zespołowi Janicki. Dziękuje za przygotowanie poczęstunku, upieczenie ciast. Stołówce w Czarnym Borze dziękuję za przygotowanie i sponsorowanie pysznego bigosu.

Dzisiaj o 17.00 na lubińskich Błoniach rozpocznie się wielki koncert uwielbieniowy o nazwie Wniebodęte! Informacje na stronie diecezji.

Podyplomowe Studia Teologiczne/Teologiczno-Katechetyczne – zachęta do podjęcia przygotowania do uczenia religii. Wiadomości na stronie Wydziału Katechetycznego.

• w piątek – św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

W tym tygodniu będzie rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

Pierwszy piątek miesiąca, od 17.00 adoracja i okazja do spowiedzi św. – zachęcam dzieci i młodzież do spowiedzi św. i udziału we Mszy św. z tej okazji. Na Mszy św. w piątek poświęcimy dla dzieci nowe tornistry i przybory szkolne.

Odwiedziny chorych będą Grzędach i Borównie w czwartek od godziny 9.00, natomiast w Czarnym Borze w piątek od 9.00.

W sobotę w Krzeszowie o 12.00 Pielgrzymka Niepełnosprawnych i ich Rodzin.

W sobotę w Borównie o godzinie 16.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Możemy wpisywać do zeszytu intencje do wspólnej modlitwy.

Za tydzień Dożynki Gminne – rozpoczniemy Mszą św. o godzinie 12.00, później korowód z wieńcami na stadion gdzie będą dalsze obchody.

W następną niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.

Dziękuję za wpłaty na tegoroczny fundusz remontowy kościoła i plebanii. Przy dobrej pogodzie w tym tygodniu zakończą się prace przy dachu plebanii. Do tej pory zebraliśmy 35.600 zł. – i są to ofiary od 94 osób-rodzin, a potrzebujemy jeszcze około 70.000 zł. Proszę także innych o pomoc a kto może to o dodatkowe wsparcie prowadzonych inwestycji. Także mieszkańców Borówna i Grząd proszę o wsparcie na miarę możliwości inwestycji na plebanii, która jest dobrem wspólnym.

W kościele w Borównie spadły gąsiory z wieży i uszkodziły dach – czeka nas naprawa uszkodzeń. W połowie września przystąpimy do wymiany starej instalacji elektrycznej w kościele. To najbliższe wydatki, które szacunkowo można określić na kwotę 30.000 zł. Proszę pomyśleć w jaki sposób zebrać taką kwotę. W dalszym czasie czeka nas kapitalny remont wieży – bo jak się okazuje jest ona już uszkodzona na skutek swojego wieku i warunków atmosferycznych.

W Borównie mamy cmentarz parafialny i wszystkie konieczne prace są finansowane przez parafian. Dziękuję za ostatnio wykonane wyrównanie i odwodnienie terenu oraz za koszenie trawy. Fundusze na te prace powinny pochodzić od parafian. Między innymi na ten cel są zbierane datki przy okazji wjazdu na cmentarz w czasie pogrzebów i stawiania nowych pomników. Dziękuję państwu Bogumile i Pawłowi Janorom za to, że troszczą się o kościół i cmentarz – swoje prace wykonują społecznie a pieniądze składane przy różnych okazjach przeznaczają na cele cmentarza i kościoła oraz sumiennie rozliczają się przed proboszczem.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i świeże kwiaty przy ołtarzach.

Przygotowując się duchowo do beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego zapraszam do lektury książki „Wszystko o Prymasie Tysiąclecia”. Jest też Modlitewnik czcicieli Jana Pawła II – z modlitwami na każdy dzień tygodnia /dobrowolna ofiara/. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

„Ten lud czci mnie wargami, ale sercem swym daleko jest ode mnie.”