OGŁOSZENIA PARAFIALNE

15.08.2021r.

Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W Krzeszowie Odpust o godzinie 12.00

Dzisiaj błogosławi się zioła i kwiaty.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

  • we wtorek – św. Jacka, prezbitera
  • w piątek – św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
  • w sobotę – św. Piusa X, papieża

W czasie wakacji sprawy kancelaryjne proszę załatwiać w tygodniu po Mszy św.

Dziękuję za wpłaty na tegoroczny fundusz remontowy kościoła i plebanii.

W następny czwartek – 26 sierpnia będziemy przeżywali Odpust ku czci Matki Bożej Częstochowskiej o godzinie 17.00 w kapliczce w Borównie. Proszę już pomyśleć o przygotowaniu uroczystości i tradycyjnego poczęstunku.

Dziękuję za prace przy odwodnieniu cmentarza w Borównie. Bardzo proszę, aby przy pracach porządkowych i stawianiu nowych pomników nie pozostawiać na cmentarzu żadnych rzeczy i pozostałości po starym nagrobku – zatrudniona firma ma wszystko posprzątać a zamawiający ma tego osobiście dopilnować.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i świeże kwiaty przy ołtarzach.

O sprzątanie kościoła w sobotę o 9.00 proszę teraz mieszkańców ul. Skalników 6a,b 7a,b

Przygotowując się duchowo do beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego zapraszam do lektury książki „Wszystko o Prymasie Tysiąclecia”. Jest też Modlitewnik czcicieli Jana Pawła II – z modlitwami na każdy dzień tygodnia /dobrowolna ofiara/. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

SŁOWO ŻYCIA

Bóg wywyższa pokornych.

ZAPOWIEDZI

Magdalena Ważna z Głuszycy

Seweryn Czuba z Borówna               01, 08, 15.08.2021r.