01.08.2021r.

XVIII Niedziela Zwykła. Niedziela adoracyjna – z modlitwą o trzeźwość – taki apel co roku kierowany jest do nas na miesiąc sierpień. Zmiana tajemnic Żywego Różańca.

W ubiegłą niedzielę dla poszkodowanych w nawałnicach i powodziach zebraliśmy i przekazali dla potrzebujących 1890 zł. Natomiast przy okazji poświęcenia pojazdów zebraliśmy na środki transportu dla misjonarzy 750 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

• w środę – św. Jana Marii Vianneya, prezbitera
  • w piątek – Przemienienie Pańskie, święto

W poniedziałek o 17.30 modlitwa różańcowa z Kołem Radia Maryja, ofiary na tacę w tym dniu są na wsparcie działalności Radia Maryja i Telewizji Trwam.

Pierwszy piątek miesiąca od 17.00 adoracja i okazja do spowiedzi św.

W sobotę w Borównie o godzinie 16.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. Możemy wpisywać do zeszytu intencje do wspólnej modlitwy.

W czasie wakacji sprawy kancelaryjne proszę załatwiać w tygodniu po Mszy św.

Dziękuje za wykonane prace porządkowe na cmentarzu w Borównie i proszę o dalsze działanie.

Trwają prace przy wymianie dachu plebanii i remoncie elewacji kościoła. Zakres tych prac powiększył się o odwodnienie kościoła, ciągle też rosną ceny materiałów budowlanych. Liczę na zrozumienie ze strony parafian i wspieranie prowadzonych inwestycji. Dziękuję za wpłaty na tegoroczny fundusz remontowy, Do tej pory złożono na cele remontowe 29.300 zł.

Dziękuję nowożeńcom za sprzątanie kościoła i świeże kwiaty przy ołtarzach.

O sprzątanie kościoła w sobotę o 9.00 proszę teraz mieszkańców ul. Skalników 3ab

Przygotowując się duchowo do beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego zapraszam do lektury książki „Wszystko o Prymasie Tysiąclecia”. Jest też Modlitewnik czcicieli Jana Pawła II – z modlitwami na każdy dzień tygodnia /dobrowolna ofiara/. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

Kto przychodzi do Chrystusa, nie będzie łaknął; a kto w Niego wierzy, nigdy pragnąć nie będzie.

Magdalena Ważna z Głuszycy

Seweryn Czuba z Borówna               01, 08, 15.08.2021r.