OGŁOSZENIA PARAFIALNE

25.07.2021r.

XVII Niedziela Zwykła – Pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.

Dziś modlimy się szczególnie za poszkodowanych w powodziach i nawałnicach w Europie a po Mszy św. możemy złożyć ofiarę do puszki na pomoc dla nich.

Naszą modlitwą za wstawiennictwem św. Krzysztofa ogarniamy wszystkich kierowców i podróżujących.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

  • w poniedziałek – Świętych Joachima i Anny, Rodziców NMP
  • w czwartek – św. Marty
  • w sobotę – św. Ignacego z Loyoli, prezbitera

W następną niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca.

W czasie wakacji sprawy kancelaryjne proszę załatwiać w tygodniu po Mszy św.

Z okazji wspomnienia św. Krzysztofa po Mszach św. będzie poświęcenie pojazdów – przy tej okazji możemy tradycyjnie złożyć ofiarę na środki transportu dla misjonarzy, jest to nasze podziękowanie Panu Bogu za szczęśliwie przejechane kilometry.

Dziękuję za sprzątanie kościoła, świeże kwiaty przy ołtarzach i złożoną ofiarę na cele remontowe.

O sprzątanie kościoła proszę teraz nowożeńców.

Przygotowując się duchowo do beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego zapraszam do lektury książki „Wszystko o Prymasie Tysiąclecia”. Jest też Modlitewnik czcicieli Jana Pawła II – z modlitwami na każdy dzień tygodnia /dobrowolna ofiara/. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

SŁOWO ŻYCIA

Jezus rozmnaża chleb.

ZAPOWIEDZI

Julia Wiśniewska z Raciborza

Wojciech Kiełbasa z Czarnego Boru             11, 18, 25.07.2021r.

KOMUNIKAT WÓJTA GMINY CZARNY BÓR

W związku z narastającym ryzkiem nadejścia kolejnej fali koronowirusa, Wójt Gminy Czarny Bór zwraca się z apelem do mieszkańców gminy, którzy jeszcze nie zaszczepili się szczepionką przeciwko Covid 19 do skorzystania z możliwości przyjęcia szczepień w placówkach na terenie Gminy Czarny Bór. Zaszczepić można się w Zakładzie Lecznictwa Odwykowego oraz w Przychodni NZOZ Horabik– Lorencik po uprzedniej rejestracji. Osoby niepełnosprawne ruchowo lub posiadajcie uzasadnione trudności w dotarciu do punktu szczepień, mogą zwrócić się o pomoc w transporcie do Urzędu Gminy Czarny Bór pod numerem telefonu 74 8450 139. Szczepienia przeciw COVID-19 są ważnym narzędziem ograniczania rozprzestrzeniania się zakażeń i szansą na powrót do normalnego funkcjonowania.