20.06.2021r.

XII Niedziela Zwykła.

Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy w tygodniu po Mszy św.

Dzieci i młodzież zachęca, aby kończący się rok szkolny i początek wakacji przeżyć z Panem Bogiem. Codziennie przed Mszą św. jest okazja do spowiedzi. Msza św. w intencji dzieci, młodzieży i nauczycieli będzie w sobotę o 18.00.

Siostry Niepokalanki z Wałbrzycha zapraszają młodzież do nauki w ich liceum. Oferta na ulotkach i na stronie internetowej.

Spotkanie Młodych Diecezji Legnickiej odbędzie się 3 lipca w Krzeszowie. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń i na stronach internetowych. Zachęcam młodzież do udziału w tym spotkaniu.

Dziękuję za wpłaty na tegoroczny fundusz remontowy. Rozpoczęliśmy już prace przy wymianie pokrycia dachu plebanii i salki.

O sprzątanie kościoła w sobotę o 9.00 proszę mieszkańców ul. Słonecznej i Jasnej.

Przygotowując się duchowo do beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego zapraszam do lektury książki „Wszystko o Prymasie Tysiąclecia” /dobrowolna ofiara/. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

Uciszenie burzy na jeziorze.

Patrycja Paluch z Krzeszowa

Dominik Bengowski z Borówna                               06, 13, 20.06.2021r.

Joanna Orzeł z Krzeszowa

Sebastian Trojan z Krzeszowa                                              06, 13, 20.06.2021r.

Katarzyna Kawka z Czarnego Boru

Norbert Szajc z Lipnicy                                             13. 20, 27.06.2021r.

Marta Banasik z Sidziny

Dominik Paterak z Grząd Górnych                                       13. 20, 27.06.2021r.

Odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka, Kościół w Polsce włącza się w inicjatywę modlitwy w intencji mieszkańców krajów Bliskiego Wschodu, a zwłaszcza Libanu, w związku z wieloma trudnościami, których doświadcza społeczność tego regionu świata.

Zachęcam do modlitwy w każdy piątek czerwca o godz. 15:00.

MODLITWA ZA PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN

Boże, poprzez tajemnicze zrządzenie Twej Miłości pozwoliłeś swemu Kościołowi uczestniczyć w cierpieniu Twego Syna, wzmocnij nasze Siostry i Braci, którzy z powodu swej wiary są prześladowani.

Obdarz ich swoją mocą i wytrwałością, aby w każdym ucisku pokładali w Tobie całą swą ufność, a w cierpieniu wiernie świadczyli o Tobie. Podaruj im radość z uczestnictwa w ofierze Chrystusa i obdarz pewnością, że ich imiona są zapisane w Księdze Życia. Daj im siłę do naśladowania Chrystusa, która wesprze ich w dźwiganiu Krzyża, a w utrapieniu ustrzeże ich chrześcijańską wiarę. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.