OGŁOSZENIA PARAFIALNE

18.04.2021r.

III Niedziela Wielkanocna. Obchodzimy Niedzielę Biblijną oraz rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6, 35). Przy wyjściu z kościoła możemy wziąć karteczkę z cytatem biblijnym, niech to będzie próba odczytania tego, co Pan Bóg chce do mnie powiedzieć, rozmyślajmy nad tym tekstem, otwierajmy także częściej Pismo św. w duchu zachęt, które słyszeliśmy w czasie naszych rekolekcji wielkopostnych.

W poniedziałek 19 kwietnia po Mszy św. będą też modlitwy do św. Józefa w ramach obchodzonego Roku Świętego Józefa.

W piątek – Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski.

Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpocznie kolejny Tydzień Modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego pod hasłem: „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”.

Z powodu trwających ograniczeń, w tym tygodniu nie będzie jeszcze spotkania dzieci klas trzecich przygotowujących się do I Komunii św.

W sobotę zmarł pan Edward Oskwarek – tato księdza Pawła Oskwarka. Modlitwie wszystkich parafian polecam zmarłego tatę, ks. Pawła i jego rodzinę. Pogrzeb odbędzie się w środę w Wałbrzychu w parafii Świętej Rodziny. Jeśli ktoś będzie mógł uczestniczyć we Mszy św. pogrzebowej, przy obecnych ograniczeniach, to zachęcam do wzięcia w niej udziału.

Od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Powszechny. Każdy obywatel ma obowiązek wziąć udział w tym spisie. Realizowany jest on metodą samospisu internetowego – tzn. że samodzielnie mamy to zrobić za pomocą aplikacji dostępnej na stronie internetowej spis.gov.pl. Możemy skorzystać też z infolinii spisowej oraz z pomocy w Urzędzie Gminy. Szczegóły dotyczące spisu mamy na tablicy ogłoszeń.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

SŁOWO ŻYCIA

„Wtedy oświecił ich umysł, aby rozumieli Pisma”.

            ZAPOWIEDZI

Aleksandra Kubiak z Grząd

Radosław Łatka z Jaczkowa              18, 25.04, 02.05.2021r.