OGŁOSZENIA PARAFIALNE

14.02.2021r.

VI Niedziela Zwykła.

Ogólnopolski Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, w tym roku od 14 do 20 lutego, obchodzimy pod hasłem „Trzeźwością pokonywać kryzys”. Celem wydarzenia jest zwrócenie uwagi na problem, skalę i konsekwencje alkoholizmu oraz na wartość trzeźwości i wewnętrzną wolność, jaką niesie abstynencja. Jest to czas szczególnej modlitwy za osoby uwikłane w nałogi, za osoby, które wspierają alkoholików w wyjściu z choroby.

W tym tygodniu w Środę Popielcową rozpoczniemy czas Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem popiołem będą: w Czarnym Borze o 7.30 i 18.00, w Borównie o 9.00 i w Grzędach o 16.30. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Będzie to też dzień imienin Biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego, pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu.

Nabożeństwa wielkopostne:

Droga Krzyżowa w piątki: Czarny Bór o 17.30 dla wszystkich, Borówno o 16.00 i Grzędy o 10.00.

Gorzkie Żale w niedziele: Czarny Bór o 16.00, Borówno po Mszy św., Grzędy o 10.00.

Na Gorzkich Żalach będzie zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu i dekoracje świąteczne.

Zachęcam do wspólnego, modlitewnego rozważania Męki Pańskiej.

Zgodnie z zachętą Biskupa do adoracji Najświętszego Sakramentu w środy i piątki Wielkiego Postu, w naszej parafii będzie to w następującym porządku:

  • w Czarnym Borze w środy i piątki o 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja do wieczornej Mszy św., w piątki do Drogi Krzyżowej. Po Koronce i od 17.00 – okazja do spowiedzi św.
  • w Borównie w środy od 10.00 do 11.00 – zakończymy Mszą św.,
  • w Grzędach w piątki o 10.00 – Droga Krzyżowa, później adoracja i o 11.00 Msza św.

W czasie adoracji okazja do spowiedzi św.

Kościół w Polsce po raz kolejny przeżywa pierwszy piątek Wielkiego Postu jako dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. Tę duszpasterską inicjatywę Konferencji Episkopatu Polski podejmujemy w odpowiedzi na apel papieża Franciszka, który w Liście do Ludu Bożego wezwał, byśmy solidarnie wzięli na siebie odpowiedzialność za ból naszych braci i sióstr zranionych na ciele i na duszy.

W ostatnią sobotę lutego rozpocznie się w Krzeszowie cykl nauk przedmałżeńskiech – szczegóły na tablicy ogłoszeń. Planujących małżeństwo zachęcam do zainteresowania się.

O sprzątanie kościoła w sobotę o 9.00 proszę mieszkańców ul. Wesołej 6, 6a,7

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Jest również do nabycia książka „Wszystko o świętym Józefie” po 8 zł. – w Roku Świętego Józefa może być to pomocą w przybliżeniu się do tego wielkiego patrona.

Caritas Diecezji Legnickiej zwraca się z prośbą o przekazywanie 1% podatku na pomoc potrzebującym.  KRS 0000221535. Ulotka na ten temat jest wywieszona w gablotce i do wzięcia na stoliku.

SŁOWO ŻYCIA

Uzdrowienie trędowatego.