OGŁOSZENIA PARAFIALNE

10.01.2021r.

Niedziela Chrztu Pańskiego.

Msze św. w Czarnym Borze w tygodniu o godzinie 8.00, w sobotę także o 18.00.

Msze św. kolędowe w Borównie w poniedziałek i wtorek o godzinie 17.00, natomiast w Czarnym Borze w środę, czwartek i piątek o 17.00.

W tym roku z powodu pandemii nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej – kolędy. Będą dodatkowe Msze św., w intencji zaproszonych rodzin, w czasie których poświecimy przyniesioną przez każdego wodę. Ze względu na ograniczenia zapraszam po jednej osobie z rodziny. Otrzymamy wówczas broszurki z tekstami liturgii domowej i w rodzinnej modlitwie dokona się pobłogosławienie mieszkań. Na stoliku będą broszurki i obrazki kolędowe a w czasie Mszy św. na tacę będziemy mogli złożyć okazjonalną ofiarę kolędową przeznaczoną na utrzymanie kapłana, Parafii, Seminarium i Kurii.

W tym tygodniu Msze św. kolędowe w intencji zaproszonych rodzin będą o godzinie 17.00 w następującym porządku:

w poniedziałek – Borówno 21 – 49

we wtorek – Borówno 50 do końca

w środę – ul. Skalników 1, 2, 3, 4

w czwartek – ul. Skalników 6, 7, 8, 9, 10

w piątek – ul. Skalników 11, 12, 13, 14, 15

Mieszkańcom Grząd i części Borówna dziękuję za spotkania na modlitwie w czasie Mszy św. kolędowych oraz za złożone ofiary.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na cele kościelne.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

SŁOWO ŻYCIA

„Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mm upodobanie.”

Komunikat Wikariusza Generalnego

ws. zbiórki dla ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji

W dniu 29 grudnia 2020 roku na terenie Chorwacji doszło do trzęsienia ziemi, w którym śmierć poniosło co najmniej siedem osób, a 26 zostało rannych. Wstrząsy miały magnitudę 6,4 i były odczuwane w wielu europejskich krajach, m.in. w Bośni i we Włoszech. Z powodu tego bolesnego wydarzenia łączymy się w modlitwie, wyrażając współczucie i solidarność z poszkodowanymi.

Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski zwracając się do Biskupa Vlado Košića, Pasterza Kościoła sisackiego przekazał mu wyrazy naszej duchowej łączności i zapewnił także, że nasza diecezja pośpieszy z pomocą materialną.

Proszę więc, drodzy Bracia i Siostry, o wsparcie finansowe dla ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji w czasie zbiórki w parafiach diecezji legnickiej, w niedzielę 17 stycznia br.