OGŁOSZENIA PARAFIALNE

27.12.2020r.

Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszach św. będzie  obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

  • w poniedziałek – św. Młodzianków, Męczenników. Na zakończenie Mszy św. błogosławieństwo dzieci
  • w czwartek – zakończenie roku kalendarzowego. Rozpoczniemy o 15.00 adoracją i Koronką do Miłosierdzia Bożego, będzie czas na osobiste dziękczynienie i przebłaganie, o 16.00 wspólne modlitwy, Suplikacje i Ciebie Boga Wysławiamy oraz Msza św. w intencji wszystkich parafian
  • w piątek – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. według porządku niedzielnego
  • w sobotę – świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła

W czasie Świąt: 25, 26 i 27 grudnia o godzinie 11.00 w kościele parafialnym udzielimy komunii św. osobom, które z racji ograniczeń we Mszy św. będą uczestniczyć przez media. Niech to będzie też okazja do osobistej modlitwy w kościele.

Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

W tym roku z powodu pandemii nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej – kolędy. Będą dodatkowe Msze św., w intencji zaproszonych rodzin, w czasie których poświecimy przyniesioną przez każdego wodę. Ze względu na ograniczenia zapraszam po jednej osobie z rodziny. Otrzymamy wówczas broszurki z tekstami liturgii domowej i w rodzinnej modlitwie dokona się pobłogosławienie mieszkań. Takie Msze św. rozpoczniemy od 4 stycznia według porządku, który podam w następną niedzielę. Na stoliku będą broszurki i obrazki kolędowe a w czasie Mszy św. na tacę będziemy mogli złożyć okazjonalną ofiarę kolędową przeznaczoną na utrzymanie kapłana, Parafii, Seminarium i Kurii.

Dziękuję za ofiary składane na remont dachu kościoła w Czarnym Borze. Prace zostały zakończone i odebrane a dzięki ofiarności Parafian rozliczyliśmy się z Wykonawcą.

Nadleśnictwu w Kamiennej Górze dziękuję za ofiarowane choinki do naszych kościołów.

Dziękuje za ustawienie choinek i wykonaną dekorację świąteczną.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

SŁOWO ŻYCIA

Dziecię rosło napełniając się mądrością.

            ZAPOWIEDZI

Dawid Runo z Czarnego Boru

Alicja Wiktor z Czarnego Boru                     20, 27.12.2020r., 03.01.2021r.

Na Święta Bożego Narodzenia życzę wszystkim Parafianom i Gościom, abyście spotkali Pana, otworzyli swe serca dla Niego i z Nim poukładali swoje życie w tych trudnych czasach.

Niech Pan będzie zawsze Wasza radością.