OGŁOSZENIA PARAFIALNE

20.12.2020r.

IV Niedziela Adwentu.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

  • w czwartek – Wigilia Bożego Narodzenia. Po liturgii domowej Pasterki będą: o 21.00 w Borównie, o 22.30 w Grzędach i o 24 w Czarnym Borze. Pasterka z Watykanu o godzinie 19.30 – będzie transmitowana w telewizji. Pasterka jest Mszą św. z Uroczystości Bożego Narodzenia, dlatego osoby, które wezmą w niej udział nie muszą już być na Mszy św. w ciągu dnia. Pomyślmy o tym ze względu na ograniczenia liczby uczestników liturgii tak, aby w miarę możliwości więcej osób mogło być na Mszy św. Taca z Mszy świętej Pasterskiej jest przeznaczona naFundusz Obrony Życia (FOŻ)
  • w piątek – Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św.: w Borównie o 9.00, w Grzędach o 10.30 i w Czarnym Borze o 12.00
  • w sobotę – św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. według porządku niedzielnego. Taca będzie przeznaczona na KUL i Seminarium w Legnicy
  • za tydzień Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszach św. będzie  obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich

Okazja do spowiedzi – do środy pół godziny przed Mszą św.

We wtorek ostatnie Roraty. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu „Badania naukowe potwierdzając, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Dziękuję za ofiary składane na remont dachu kościoła w Czarnym Borze. Mamy nadzieję, że całość prac zostanie zakończona przed Świętami i dzięki ofiarności Parafian rozliczymy się z Wykonawcą.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę złożoną na cele kościelne.

Nadleśnictwu w Kamiennej Górze dziękuję za ofiarowane choinki do naszych kościołów.

Dziękuje za ustawienie choinek i wykonaną dekorację świąteczną.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Na stoliku prasowym i w zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne.

SŁOWO ŻYCIA

Maryja pocznie i porodzi Syna.

            ZAPOWIEDZI

Dawid Runo z Czarnego Boru

Alicja Wiktor z Czarnego Boru                     20, 27.12.2020r., 03.01.2021r.