OGŁOSZENIA PARAFIALNE

06.12.2020r.

II Niedziela Adwentu. Dzień modlitwy i wsparcia materialnego dla Kościoła na Wschodzie – z ofiar składanych na tacę wesprzemy tamtejszych chrześcijan. Niedziela adoracyjna. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

  • w poniedziałek – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
  • we wtorek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu od 12.00 do 13.00 będzie Godzina Łaski – trwającym na modlitwie Maryja obiecuje spełnienie próśb. Nasze kościoły w tym czasie będą otwarte. Zachęcam do włączenie się w tę modlitwę

W poniedziałek o 17.30 modlitwa różańcowa z Kołem Radia Maryja i w czasie Mszy św. ofiary na tacę przeznaczamy na działalność Radia Maryja.

Ze względu na ograniczenia ilości osób w kościele medaliki dla dzieci komunijnych poświęcimy w innym czasie.

Roraty we wtorek i czwartek. Zachęcam wszystkich do wspólnej modlitwy. Dzieci mogą przyjść z rodzicami i przynieść lampiony i serduszka z dobrymi uczynkami.

W tym roku ze względu na pandemię nie będzie zorganizowanej spowiedzi przedświątecznej, dlatego zachęcam, aby przez cały czas adwentu korzystać ze spowiedzi – zawsze w tygodniu 15 min przed Mszą św.

W dniach 7-16 grudnia 2020 roku przy relikwiach św. Andrzeja Boboli w Sanktuarium Narodowym w Warszawie będzie odmawiana ogólnopolska Nowenna do św. Andrzeja Boboli w czasie epidemii pod patronatem Konferencji Episkopatu Polski. Modlitwa nowennowa będzie transmitowana online.

„To co teraz przeżywamy – czas pandemii, i to co dzieje się w naszej Ojczyźnie, wymaga modlitwy. Dlatego rozpoczynamy Nowennę za jego wstawiennictwem. I właśnie poprzez Nowennę będziemy modlić się o jedność w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach. A także za tych, którzy są dotknięci pandemią”

Św. Andrzej Bobola jest Patronem Polski i Patronem Jedności. W latach 1625-1629 był on duszpasterzem w czasie epidemii w Wilnie niosąc chorym pomoc duchową i materialną.

„Wzywajmy z wiarą wstawiennictwa św. Andrzeja Boboli, aby wyprosił nam u  Boga ustanie epidemii, która spowodowała cierpienie i śmierć tak wielu osób w Polsce i na świecie. Prośmy go również o zgodę w naszej Ojczyźnie, abyśmy zaczęli na siebie patrzeć z szacunkiem i życzliwością” – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ.

Do włączenia się w ogólnopolską Nowennę do św. Andrzeja Boboli w czasie epidemii zaproszone są wszystkie parafie w Polsce. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki objął ogólnopolską Nowennę patronatem Konferencji Episkopatu Polski.

Od Jutra na zakończenie Mszy św. podejmiemy tę modlitwę.

W następną niedzielę w naszej Parafii będziemy gościli s. Annę Łukasińską, misjonarkę z Kuby, która da świadectwo o swojej pracy. Naszymi ofiarami złożonymi na tacę będziemy mogli wesprzeć jej dzieła misyjne.

Dziękuję za ofiary składane na remont dachu kościoła w Czarnym Borze.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Po Mszy św. możemy nabywać świąteczne świece Caritas – duże po 15 zł. i małe po 6 zł. Na stoliku prasowym i w zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne.

SŁOWO ŻYCIA                                                                                                  

Jan Chrzciciel przygotowuje drogę Panu.