OGŁOSZENIA PARAFIALNE

18.10.2020r.

XXIX Niedziela Zwykła. Niedziela Misyjna – rozpoczyna Tydzień Misyjny obchodzony pod hasłem „Oto ja, poślij mnie”. Dzisiaj Siostra Jonasza – Alicja Bukowska – nasza parafianka, która już w tym tygodniu udaje się na pracę misyjną na Ukrainie, podzieli się z nami swoim świadectwem. Na zakończenie tego tygodnia, w następną niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Siostrę Annę Łukasińską pochodzącą z Bolkowa i pracującą na misjach na Kubie, która podzieli się swoim świadectwem z pracy misyjnej. Wtedy też wesprzemy jej działalność ofiarami złożonymi na tacę – tym razem taka będzie nasz taca inwestycyjna w Kościół żywy.

Tydzień temu zebraliśmy ofiary do puszek na stypendia dla młodzieży w kwocie 1810zł. Bóg zapłać.

Według nowych ograniczeń liczby osób na Mszy św. u nas w kościołach może być: w Czarnym Borze 83 osoby, w Borównie 77 osób i w Grzędach 56 osób. Obowiązkowe maseczki.

Sprawy kancelaryjne proszę załatwiać w tygodniu po Mszy św., lub po umówieniu wizyty telefonicznie tel. 605 525 460.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

  • we wtorek – św. Jana Kantego, prezbitera
  • w czwartek – św. Jana Pawła II, papieża

Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w następującym porządku:

w Czarnym Borze w dni powszednie o godzinie 17.30, w niedzielę różaniec o 7.00 i o 11.30. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy. W poszczególne dni proszę o prowadzenie modlitwy: w poniedziałek – Koło Radia Maryja, we wtorek klasy 1-3, w środę klasy 4 – 6, w czwartek klasy 7 – 8, w piątek ministranci, w sobotę – członkowie Żywego Różańca,

w Borównie różaniec o 17.00 a niedziele o 8.30, w Grzędach różaniec o 17.00 a w niedzielę o 10.00

Przygotowanie do bierzmowania: z kandydatami w poniedziałek różaniec, Msza św. i katecheza.

Uroczystość bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 26 października o godzinie 18.00. Ze względu na ograniczenie ilości osób, we Mszy św. będą uczestniczyć tylko kandydaci do bierzmowania, świadkowie i jeden z rodziców /chyba, że drugi rodzic będzie świadkiem/.

Spowiedź przed bierzmowaniem dla kandydatów, świadków i rodziców będzie w sobotę o godzinie 15.00.

W piątek o 16.00 w kościele spotkanie z uczniami klas ósmych przygotowującymi się do bierzmowania.

Dziękuję za ofiary składane na remont dachu kościoła w Czarnym Borze.

Dziękuję za ofiary składane na budowę ogrodzenia cmentarza w Borównie.

Dziękuję za sprzątanie kościoła i świeże kwiaty przy ołtarzach.

O sprzątanie proszę teraz mieszkańców rodziców kandydatów do bierzmowania.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

Są też kartki wspominkowe. Proszę o czytelne wpisywanie imion swoich zmarłych oraz o podanie swojego adresu. Wypełnione kartki proszę składać do przygotowanego przy bocznym ołtarzu koszyka.

SŁOWO ŻYCIA

„Oddajcie Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga.”