OGŁOSZENIA PARAFIALNE

02.12.2018r.

I Niedziela Adwentu. Niedziela adoracyjna. Zmiana tajemnic Żywego Różańca. Dzisiaj poświęcimy opłatki wigilijne i po mszy św. przed ołtarzem kapłana uroczyście przekaże opłatki przedstawicielom rodzin. Przy tej okazji możemy złożyć ofiarę.

Na tacę inwestycyjną zebraliśmy 2700 zł. Bóg zapłać.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

  • w poniedziałek – św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
  • we wtorek – św. Barbary, dziewicy i męczennicy
  • w czwartek – św. Mikołaja, biskupa
  • w piątek – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
  • w sobotę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na mszy św. o godzinie 12.00 będzie poświecenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Dzień ten łączy się z objawieniem Maryi. – To 8 grudnia 1947 r. w Montichiari we Włoszech Maryja powiedziała: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu. Odpowiadając na tę prośbę Maryi w sobotę od 12 do 13 będzie Godzina łaski. W kościele parafialnym msza św. i adoracja w kościołach filialnych modlitwa przed Najświętszym Sakramentem. Zachęcam do skorzystania z tej możliwości, aby uzyskać jak najwięcej łask, które obiecuje Matka Boża. W tym dniu będzie także msza św. o 16.00 w intencji górników i wieczorna msza św. niedzielna o 18.00
  • w następna niedzielę będziemy zbierać ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie oraz na Dom Dziecka w Bolesławcu – informacja z nr konta bankowego jest na tablicy ogłoszeń – wspierając dom Dziecka możemy naśladować dobroć św. Mikołaja

Od poniedziałku do piątku w czasie adwentu będziemy odprawiać Roraty o godzinie 18.00. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy. Dzieci proszę, aby przychodziły z lampionami i z serduszkami, na których wpiszą wykonany dobry uczynek. Z tych serduszek będziemy losować kto weźmie figurkę Matki Bożej- aby modlić sie ze swoja rodzina – będzie to taka adwentowa sztafeta modlitewna z Maryją.

W poniedziałek spotkanie Koła Radia Maryja – różaniec o 17.30, na mszy św. taca na działalność Radia Maryja i po mszy św. spotkanie w salce.

We wtorek po mszy św. Spotkanie Biblijne.

Kancelaria parafialna będzie czynna w czwartek od godziny 16.00 do 17.00.

Spotkanie scholii w czwartek o 16.00.

Odwiedziny chorych będą w piątek 7 grudnia od godziny 9.00.

Pierwszy piątek miesiąca –adoracja od godziny 17.00 i w tym czasie okazja do spowiedzi św.

Spotkanie ERM w sobotę o 10.30.

Zachęcam do lektury prasy katolickiej, są również do nabycia kalendarze misyjne po 7 zł. Są już do kupienia świece Caritas – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – duże świece po 15 zł i małe po 6 zł. Kartki świąteczne po 1,50 zł..

Dziękuję za sprzątanie kościołów świeże kwiaty przy ołtarzach.

Dziękuję za przygotowanie dekoracji adwentowej w naszych kościołach.

Dziękuję za wykonanie obudowy tabernakulum w Grzędach.

SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA: ul. Skalników 4ab

SŁOWO ŻYCIA

„Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli uniknąć tego wszystkiego, co ma nastąpić, i stanąć przed Synem Człowieczym.”