17.03.2024r.

V Niedziela Wielkiego Postu.

• we wtorek – Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP, Opiekuna Zbawiciela, patrona diecezji
  • za tydzień Niedziela Palmowa

W dn. 16-24 marca 2024 roku Konferencja Episkopatu Polski zaprasza do udziału
w Nowennie #21:20 w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Patronami modlitwy są św. Andrzej Bobola oraz bł. Jerzy Popiełuszko.

Nabożeństwa wielkopostne:

Droga Krzyżowa w piątki: Czarny Bór o 17.30, Borówno o 16.30 i Grzędy o 16.30.

Gorzkie Żale w niedziele: Czarny Bór o 16.00, Borówno po Mszy św., Grzędy o 10.00.

Na Gorzkich Żalach będzie zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu i dekoracje świąteczne.

Zachęcam do wspólnego, modlitewnego rozważania Męki Pańskiej.

W poniedziałek po Mszy św. /ok 18.30/ odbędzie się spotkanie organizacyjne z rodzicami kandydatów do bierzmowania. Serdecznie zapraszam.

W piątek Msza św. będzie o godzinie 16.00 i po niej odprawimy Drogę Krzyżową ulicami Czarnego Boru na górkę do krzyża „pod lipkami”. Zapraszam wszystkich, także dzieci i młodzież do wspólnej modlitwy.

Zachęcam do przygotowania palm na konkurs. 3 kategorie: indywidualne, dzieci szkolne i instytucje. Palmy należy dostarczyć do kościoła w piątek 22 marca a rozstrzygniecie konkursu będzie w Niedzielę Palmową.

O sprzątanie kościoła w sobotę o 9.00 proszę mieszkańców ul. Głównej 16a,16b 29,31,33

Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia są świece wielkanocne Caritas – małe po 8 zł. i większe po 16 zł.

Ziarno, które wpadłszy w ziemię obumrze, przynosi plon obfity.

Przemysław Stachniuk z Grząd

Arleta Stachniuk zd. Krzak z Grząd                03, 10, 17.03.2024r.